Wpis z mikrobloga

Wklejam tu, bo film zakopany dwa razy przez katolickich trolli, a na wypoku prawie nieznany. Chodzi o kompromitację popularnego mnicha Adama Szustaka, pseudo na YT - Langusta. Okazuje się, że mnich nie ma pojęcia o naukach Kościoła i opowiada bajki, które gawiedź chce usłyszeć. Polecam szczególnie katolikom, którzy zaczynają podejrzewać, że w ich religii coś nie wszystko gra. Brak tu typowej #bekazkatoli za to jest sporo wiedzy jak powstają "prawdy" wiary

Zapraszam na piękną orkę Szustaka jego własnym pługiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zachęcam też patriotów do wspierania Karola na Patronite. To będą dobrze wydane pieniądze.
#katolicyzm #ciekawostki #religia #chrzescijanstwo #teologia #ateizm #neuropa #polska #filozofia
robert5502 - Wklejam tu, bo film zakopany dwa razy przez katolickich trolli, a na wyp...
  • 39
  • Odpowiedz
@robert5502: 40 minut? skąd u youtuberów przeświadczenie, że im dłuższy filmik tym lepiej?

i wiem, nie wszystko da się opowiedzieć w 5 minut, ale większość tych filmików jednak można zawrzeć w 5 minutach. a czasem i w minucie. szczególnie, jeżeli ktoś w tytule zadaje jakieś pytanie i film ma być na nie odpowiedzią, a potem się okazuje, że film jest o wszystkim + w 33:14 pada w końcu jedno zdanie odpowiedzi
  • Odpowiedz
40 minut? skąd u youtuberów przeświadczenie, że im dłuższy filmik tym lepiej?


@dzek: Nie wiem o jakie przeświadczenia chodzi. A film tyle trwa ponieważ dokładnie, punk po punkcie rozbija banialuki Szustaka. Do tego używana argumenacja to ustalenia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła - władza autorytatywnego nauczania prawd wiary - plus katechizm, o czym jak się okazało, mnich nie ma pojęcia.
  • Odpowiedz
@efek XXI wiek, a ludzie zanoszą dzieci do kościoła, żeby jakiś koleś polał je wodą i wypowiedział zaklęcie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

XXI wiek, a ludzie interesują się co robią inni w swoim prywatnym czasie, ze swoimi prywatnymi sprawami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robert5502 a ja tylko czekam, na jakieś komentarze na wykopie, związane z treściami jakie krolouk udostępnia w dwóch filmikach. Do tej pory pod wszystkimi postami ktore widziałem z jego filmikami były dosłownie dwa komentarze które odnosiły się bezpośrednio do jakiejś informacji z filmiku. No, ale to jest wykop.
  • Odpowiedz
@robert5502: aż mi się przypomniało jak kiedyś na badoo sparowało mnie z taką laską - idealny typ urody, jakieś tam śmieszki w opisie i w ogóle aż się rozmarzyłem przed rozmową, a na końcu opisu miała "jak wiesz kto to Szustak to łatwiej będzie się nam dogadać :)" ( ͠° °)
  • Odpowiedz
Dorośli ludzie na poważnie opowiadają o jakiś mitach i czarach sprzed dwóch tysięcy lat i nazywają to nauką. Kaj jo żyja ( _)
  • Odpowiedz
@robert5502: Jakieś stare dziadki wydają sobie jakiś dokument, w którym stwierdzają czy dzieci nieochrzczone idą do nieba czy do piekła. Obecnie idą do nieba, ale nie wiadomo czy za 50 czy 100 lat nie przyjdzie jakiś papa, co sobie wyda dokument, który ich odsyła do piekła. Niebo niczym biurokratyczny moloch przysyłam do swoich przedstawicieli na ziemi formę oświecenia czy tam natchnienia i oni sobie jakiś papierki w tym zakresie wydaję. Przecież
  • Odpowiedz
@robert5502: hmm w sumie wrzuciłeś filmik i powiedzmy ze hejtujesz ale bez żadnego rozsądnego albo przekonującego argumentu. I teraz ja czytając tego posta mam ci przytaknąć „ok masz racje”? Ale w czym? Żeby doszło do konfrontacji ideologicznej musza być dwie strony sporu i jakieś argumenty a tu nie ma żadnych, wiec ja się pytam co ten post ma na celu?
  • Odpowiedz
hmm w sumie wrzuciłeś filmik i powiedzmy ze hejtujesz


@GodejMiTeresa: Nie hejtuje. Dodałem posta bo film bardzo ciekawy. Bzdury Szustaka rozmontowane profesjonalnie przy użyciu argumentacji i nauk Kościoła. Warto promować takie produkcje i postać Karola Fijałkowskiego. Do tego film był 2 albo 3 razy bardzo szybko zakopany (jeden zakopujacy już dostał bana za manipulacje) I nie wiedziałem wcześniej, że jest na głównej. Dlatego cześć opisu była nieaktualna, co z resztą przyznawałem
  • Odpowiedz
Okazuje się, że mnich nie ma pojęcia o naukach Kościoła


@robert5502:
Tak z ciekawości jedno błędne zrozumienie nauk kościoła katolickiego = nie ma pojęcia o naukach Kościoła (w domyśle wszystkich?)
  • Odpowiedz
jedno błędne zrozumienie nauk kościoła katolickiego


@Pepperek: Tam było więcej niż jedno. A czy o wszystkich naukach nie ma pojęcia, tego nie wiemy. Coś tam pewnie wie. W każdym bądź razie Szustak nie jest dobrym źródłem wiedzy o sprawach związanych z wiarą
  • Odpowiedz