Wpis z mikrobloga

@Artktur: Polecam Florencję, głównie przez Galleria dell’Accademia, Uffizi i Santa Maria del Fiore. Miasto to typowy włoski syf z dziką ilością turystów. A muzea (po kilku godzinach w kolejce stania) to jedne z najlepszych rzeczy jakie zobaczycie w życiu.
  • Odpowiedz
jest jeden mięsień który jest widoczny tylko gdy mały palec jest wyprostowany - na jednej rzeźbie widać ten detal u niego


@a665321: przestańcie powielać te bzdury.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Ciężko to opisać. Matka jest historykiem sztuki więc chcąc nie chcąc znałem te wszystkie cuda włoskiej sztuki z książek i tak dalej. Po czym zobaczyłem je na żywo. Dawid jest niesamowity. Tego nie widać na zdjęciach ale rzeźba ma z 3 m wysokości i jest tak ustawiona w sali, że wszystko dominuje. Te dwa muzea nie bez powodu są najbardziej oblegane we Włoszech. A Santa Maria del Fiore jest po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mixererek: sztuka sama w sobie może nie ale chciałbym zobaczyć na żywo że żył człowiek który stworzył takie dzieło, które wzbudza skrajne uczucia , może jak minie szarańcza covid to polecę.

Bardziej chciałem poznać uczucia co czułeś jak widziałeś te rzeźby
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Sorry, ale chyba aż tak emocjonalnie nie podchodzę do sztuki. Są piękne, czy czułem jakieś emocje? Zachwyt, to tyle. Byłem tam prawie 10 lat temu i nadal mam mocne zdanie na ich temat. Nie mam takiego względem innych muzeów.
  • Odpowiedz