Wpis z mikrobloga

Cześć. Jak wypłacam pieniądze z tytułu powołania to mam z kosztami uzyskania przychodu 20% tylko 14% podatku. Czy płacę wtedy też CIT 9%, jeśli wypłata z tytułu powołania jest kosztem dla spółki? Mam możliwość zatrudnić się na umowie zlecenie i skorzystać z zerowego pitu i braku zus, ale ponoć to może być kwestionowane przez US, jeśli chodzi o wypłacanie pieniędzy.

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza
  • 3
wypłata z tytułu powołania jest kosztem dla spółk


@kwasixx: jest, no i KUP masz przy powołaniu

umowie zlecenie i skorzystać z zerowego pitu i braku zus, ale ponoć to może być kwestionowane przez US


@kwasixx: ja tak nie słyszałem, mam kilka takich osób od 2 lat, więc już "by na nich wpadli i dojechali"

po co to powołanie i pit od tego? UZ i brak pit i zus, to prawidłowa
@kuncfot: A można wypłacać wszystkie pieniądze ze spółki? Czy warto jednak jakiś procent zarobionych miesięcznie zostawiać? Bo słyszałem, że jeśli konto spółki będzie puste to zainteresuje się tym US.
słyszałem, że jeśli konto spółki będzie puste to zainteresuje się tym US.


@kwasixx: znowu ... ja nic takiego nie słyszałem :D

Ja bym zostawiał coś, aby co miesiąc zapłaciła spółka te 9% podatku. Lepiej wygląda firma płacąca podatki.

Ale mam taki klientów na JDG, którzy po kilka lat nie płacą dochodowego, mało tego, nie jeden ma po 5-10 k vatu do zwrotu od kilku lat i tak ciągną.

Spółki rządzą się