Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #polityka.
Ta cała sprawa z Obajtkiem

Pierwsze. Skąd nagle taka masa wycieków? Moja hipoteza to, że w takiej partii ludzie kolekcjonują sobie haki i jak nagle jeden zostanie ominięty w takim TKMie to się mści i puszcza szambo do mediów.

Drugie. Na ile taki Obajtek jest silny? To on dalej jest pionkiem Jarka, czy stara się zrobić siebie silniejszą figurę na szachownicy 4D?

Trzecie. Z tym całym smrodem jaki byłby cel wystawiania dalej jego na premiera?
- Czy to jest wyszacowanie, że opinia publiczna gówno zrobi?
- A być może, stworzyć jakiś "kryzys" w tym "teoretycznym państwie" i ugrać coś? Ale kur*a co? XD

Pozdrawiam,
Totalny debil nieznający się na polityce.

#4konserwy #neuropa
  • 10
@Deska_o0:

mimo wysiłków rządu mamy jeszcze dziennikarstwo śledcze

Jak jakiś dziennikarz potrafiłby nagrać tą pierwszą rozmowę telefoniczną to byłbym przerażony. Ostatecznie tenże dziennikarz musiał dostał od kogoś z kręgu. Inaczej tego nie widzę.
Pierwsze. Skąd nagle taka masa wycieków? Moja hipoteza to, że w takiej partii ludzie kolekcjonują sobie haki i jak nagle jeden zostanie ominięty w takim TKMie to się mści i puszcza szambo do mediów


@wielkaberta: a kto zyskal najwiecej na tej aferze? Dziwnym trafem matełuszek, a w drugiej kolejnosci ziobro, dziennikarstwo sledcze swoja droga, ale bez "informatorow" i dojsc, gowno by znalezli a nie taka afere, konkurenci postanowili sie pozbyc kolesia
@Dante27:

Dziwnym trafem matełuszek, a w drugiej kolejnosci ziobro,

OK. Na pewno media przestają zwracać na nich uwagę? Co jeszcze zyskują?

uwazaja ze polityka na najwyzszym szczeblu jest "czysta" i po "liftingu"

W mojej definicji polityka to szereg ustaleń i decyzji o której nie jest Ci dane wiedzieć.
OK. Na pewno media przestają zwracać na nich uwagę? Co jeszcze zyskują?


@wielkaberta: mati wyeliminowal konkurenta na stolek premiera, ziobro zatrzymal, albo chociaz spowolnil fuzje z Lotosem, ktorej jest przeciwny

W mojej definicji polityka to szereg ustaleń i decyzji o której nie jest Ci dane wiedzieć


@wielkaberta: to tez, ale zawsze zbiera sie haki co by miec sile nacisku, przeciez tam sie nie prosza o konkretne dzialania czy decyzje, tylko
Skąd nagle taka masa wycieków?


@wielkaberta: ja zakladam, ze opozycja i dziennikarze zbierali od dawna brudy na niego ale poki nie byl na swieczniku to nie chcieli w niego walic bo mniejszy efekt jak jakis random(dla spoleczenstwa) robi przekrety, a teraz gdy obajtek byl namaszczany na premiera i jaro mu slodzil to jest wiekszy problem dla pisu