Wpis z mikrobloga

Cześć, na podstawie 5 lat pracy z chmurą Microsoftu chciałem przedstawić według mnie 5 najlepszych sposobów na obniżenie rachunków za chmurę ☁️ Azure.

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do zapoznania się z artykułem na moim blogu
https://lepczynski.it/azure/5-sposobow-na-nizsze-rachunki-w-azure/


#azure #microsoft #blog #it #cloud #tutorial #tips #devops #chmura #porady
  • 8
@krul_muzynof: według mnie jest ok, ale każdy może mieć własne zdanie, konstruktywną krytykę chętnie wysłucham.

Chętnie dowiem się co można by poprawić, piszę całkiem serio. Dzielę się wiedzą za darmo i jeśli będę mógł to robić lepiej, bardziej przystępnie to chętnie wprowadzę kilka poprawek.
Szczerze to te 5 co wymieniłeś to taki poziom az-900 :) jeżeli ktoś ma do czynienia z azure choć trochę to ten artykuł dla takiej osoby nic nie wniesie
@grolo: Zgadza się, jest taka opcja :) @grolo używałeś tego? Jak kiedyś jak sprawdzałem SQL, który by się do tego nadawał, to strasznie drogo wychodziło i kwestie licencyjne były trochę zagmatwane. W portalu teoretycznie wystarczyło tylko kliknąć, że masz licencję. Tylko formalnie było to kiedyś trochę zakręcone.
Licencje OS są sprawdzane na zasadach audytu ale muszą być połączone z KMS, prawie zawsze się to opłaca - tak używałem tego. Dla SQL jest trochę inaczej i nie opłaca się to aż tak bardzo, przynajmniej dla licencji do jednego roku. Jeśli patrzymy na wszystko z perspektywy kasy to warto się zastanowić nad założeniem SQL w PAAS albo IAAS, bo dla małych bazek bardziej opłaca się PAAS. Tak samo z dyskami, tutaj