Wpis z mikrobloga

Przeczytajcie ten opis xdddd
https://www.otodom.pl/pl/oferta/kawalerka-w-centrum-z-sauna-3m-sufity-rynek-19min-ID4a7JA.html#833204c49a

#nieruchomosci #krakow #mieszkanie #kawalerka

Dzień dobry,

Mam ciekawą minikawalerkę do zaprezentowania o powierzchni 14,19 m2 z 3 metrowym sufitem, panoramicznymi oknami, na parterze w nowej inwestycji o nazwie "IRON STREET" (ul. Żelazna) z sauną i strefą chillout i na dodatek usytuowaną ok. 10 min pieszo od Dworca PKP.

Wow, wow - tylko ten metraż się nie zgadza... Ale jak wiadomo za każdy m2 trzeba płacić, a tutaj wychodzi bardzo mała kwota i jeszcze można się wygrzać w saunie.

Osobiście sam mam zakupione 2 kawalerki w tej inwestycji. I oprócz tego 4 moich dobrych znajomych również tam kupiło swoje kawalerki.

Dlaczego?

Jestem świadomy wszystkich walorów tej inwestycji w długim okresie czasu i widzę też jak się zmienia rynek, a widząc teraz ceny nowych mieszkań deweloperskich po 11 tys zł za m2 w bardzo kiepskich lokalizacjach to wiem, że miałem rację.

Ogólnie ta kawalerka nie trafiłaby do sprzedaży.

Mój przyjaciel dostał propozycję założenia spółki i będzie potrzebował w ciągu kilku miesięcy kapitału zatem cena jest bardzo niska.

Dlaczego sam zakupiłem tam kawalerki?

1. Lokal w nowym budynku z sauną oraz strefą chillout (oddanie w III kwartale 2021 roku). Ze względu na koronawirusa to SAUNA jest teraz usługą, która działa głównie w podziemiach. Tutaj jest dostępna jedynie dla mieszkańców zatem obostrzenia nie mają zastosowania. I love it!

2. Lokal zostanie wykończony przez dewelopera już w cenie, co praktycznie nie zdarza się na rynku krakowskim. Z naszej strony wystarczy dokupić/wykonać mały aneks kuchenny szafę i łóżko i oczywiście potrzebny sprzęt AGD.

Dokładnie co dostajemy od dewelopera:

– łazienka kompletna wraz z białym montażem. - podłoga w całym mieszkaniu - wygładzone i pomalowane ściany - oświetlenie i lampy

3. Lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Nie wiem gdzie jeszcze w Krakowie można znaleźć inwestycję deweloperską z sauną w odległości 10 min pieszo na Dworzec i niecałe 20 min do Bramy Floriańskiej...

4. Kawalerka z panoramicznymi oknami oraz wysokimi sufitami (3m) gdzie bez problemu będzie możliwość zrobienia antresoli. Prawie jak "penthouse" tylko z metrażem ktoś się pomylił :D Albo źle postawił przecinek, że zamiast 14,19 m2 powinno być 141,9 m2 ...

4. Atrakcyjna cena - 199 000 zł netto za 14,19 m2 zatem wychodzi ok. 14 tys zł za m2. Tylko odliczmy od razu 2tys zł z m2 za wykończenie, które mamy w cenie od dewelopera. Zatem realna cena kawalerki w stanie deweloperskim to 12 tys zł za m2. Cena za nowe kawalerki już praktycznie niespotykana. I tak to jest optymistyczna wersja, aby za 28 tys zł zrobić kawalerkę wraz z robocizną i materiałami. I z tą robocizną to chyba "wujek Mietek" przyjdzie, aby zmieścić się w budżecie...

5. Duże możliwości wynajmu. Zarówno mogą to wynajmować osoby, które chcą mieć swoje miejsce do pracy blisko PKP i Rynku, a po pracy udać się do strefy relaksu całkowicie bezpłatnie. A jak wróci sezon to wynajmować zawsze można krótkoterminowo.

6. A ja kupiłem jedno dla siebie, gdyż mam już dosyć pracy zdalnej i lubię chodzić do sauny i jeździć rowerem, a tutaj mam nawet rowerownię. A ścieżki w Krakowie są super i można dojechać wszędzie.

7. Podwyższony standard budynku, w którym oprócz sauny, strefy chillout, rowerowni, pralni będziecie mieć super sąsiada czyli mnie.

8. Możliwość wzięcia kredytu zarówno dla osoby na etacie jak i prowadzącej działalność gospodarczą.

9. Unikatowość oferty. Mogę podać nawet numer do dewelopera i takich kawalerek już tam nie ma, gdyż są dawno sprzedane i zostały same w kwotach ok. 230 tys zł netto i więcej. A wynajem 14 czy 16 m2 nie będzie się niczym różnił.

10. Prowizja dla mnie za to jaki "penthouse" trafił na rynek dzięki mnie.

Oczywiście wszystko byłoby zbyt piękne w takiej cenie, jeżeli nie kilka minusów:

1. Do ceny należy doliczyć 23% VAT, który można dostać z powrotem z Urzędu Skarbowego. Mamy takie prawo zgodnie z ustawą. Jak to działa to wyjaśnię telefonicznie. Ja już swój zwrot otrzymałem. Działa to zarówno dla osób prywatnych jak i osób prowadzących działalność gospodarczą.

2. Kawalerka ma osobną Księgę Wieczystą jako lokal użytkowy. Minus tylko taki, że przy wynajmie zawsze trzeba doliczyć VAT, a plus taki, że nikt nie może prawnie zabronić nam najmu krótkoterminowego jak to ma miejsce np. w Barcelonie czy innych miastach, które zaczynają wprowadzać takie ograniczenia.

3. Jak chcemy prawdziwy penthouse to nie ten adres niestety. Na pocieszenie odczucie przestrzeni z wysokim sufitem (3m) i metrażu 14m2 z panoramicznymi oknami na pewno będzie lepsze niż nawet kawalerka 25m2 w wielkiej płycie z małymi oknami i sufitami 250 cm.
  • 12
Na pocieszenie odczucie przestrzeni z wysokim sufitem (3m) i metrażu 14m2 z panoramicznymi oknami na pewno będzie lepsze niż nawet kawalerka 25m2 w wielkiej płycie z małymi oknami i sufitami 250 cm.


@ozjasz4-9:

xD
oczywiście 14m2 na 100% będzie lepsze niż 25m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)