Wpis z mikrobloga

Nie dogadałem się w tej sprawie na pewnym lubianym przeze mnie forum zagranicznym więc jadę tutaj.

Chcę złożyć dla samego siebie setup do grania na żywo. Chciałbym żeby przygotowane przeze mnie klipy audio jako "sesje" trafiały z laptopa do dwóch kontrolerów z padami (takie rzeczy jak Launchpady czy Maschine). Następnie żeby pomiędzy tymi kontrolerami postawić coś, co pozwoli na żywo wpływać na sygnał wychodzący z tych wciskanych padów, tj. po prostu żeby dorzucało efekty wszelkiej maści dzięki pokrętłom. Myślicie, że da się to połączyć w całość żeby było ze sobą integralne? Nie chcę tbh #!$%@?ć 15k na dwa kontrolery Monome żeby grać dla siebie w chacie.

Myślałem żeby pośrodku postawić SP404, które pomogłoby mi podczas zwykłego tworzenia, ale w zasadzie nie jest to pewnie najlepsza opcja.

Jeżeli to ma znaczenie jakiekolwiek to od 12 lat FLS/Windows here.

#tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki
  • 3
@Sebastian_II_Mordeczka: Wystarczy, że podłączysz do kompa jakikolwiek kontroler z pokrętłami i zmapujesz pokrętła do efektów które są w takim DAWie na ścieżce normalnie za sygnałem audio. Nie podpinaj nic po drodze, to nie gitara z pedałami xD Dźwięki nie są w tym przpadku w sprzęcie tylko w kompie. Sprzęt puszcza sam sygnał odpalenia sampla. Są takie sprzęty (octapad, mpc) które pozwalają do nich wgrać dźwięki, ale po co?? Skoro możesz załączyć
@progresywny: E, e, e, synek, nie ma takiego przepychania ustawy ;) Ja tu kiedyś jeszcze na plackach grałem, od 10 lat nie ruszam niczego poza dawem i zwykłymi instrumentami.

Myślę, że to zda egzamin, zafascynowało mnie to, że własne efekty z VST mógłbym do tego kontrolera podpiąć. Jakby te efekty miały wpływ na to co jest z tych pobocznych kontrolerów z padami to wtedy jest Bonanza, to czego potrzebuję. Teraz w