Wpis z mikrobloga

Witam,
Miałem kolizję i przód auta jest rozwalony ( zderzak, grill, uchwyty reflektorów, oraz powstała duża szpara/szczelina między maską a bokiem samochodu). Kobieta wjechała mi tyłem w auto. Po oględzinach rzeczoznawcy od ubezpieczyciela tamtej Pani dostałem kosztorys naprawczy. Wycenili moje auto na 6900zł xDDD, a naprawę oszacowali na 1100zł. Nie uwzględnili również tej dużej szpary/szczeliny, która powstała po wypadku. Jak się ubiegać o większe odszkodowanie?
Mój samochód to Toyota Corolla T-Sport z 2002r.

Pozdrawiam
#kolizja #wypadek #samochody #ubezpieczenia #oc #pzu #auto #odszkodowanie
  • 22
@Cisekx5
Pytanie czy oddajac do ASO nie bedzie szkody calkowitej- cennik japonskich aso bywa absurdalny
Auto zastepcze tej samej klasy nalezy sie jak psu buda- jest toyota corolla,to ma byc auto tej samej klasy.

Toyota z 2002 roku moze byc tyle warta,nawet w wersji najdrozszej,moze z 10-11 maks.
oddaj auto do ASO


@aksal89: @jaceks653: @Sheppard28: @Czill23: Wy tak złośliwie trollujecie chłopa po to tylko żeby stracił sporo własnych pieniędzy, czy tylko "doradzacie" w internecie nie mając pojęcia o temacie w którym się wypowiadacie?

Z opisu wynika że cena naprawy w ASO przekroczy znacznie wartość pojazdu.
Odszkodowanie OC nie może być wyższe niż faktyczna szkoda, a wysokość szkody z kolei nie może przekroczyć wartości pojazdu.

Oczywiście naprawić
@hellfirehe: Naprawiales kiedykolwiek auto bezgotówkowo? Chyba nie. Auto może być warte 500zł, oddaje do ASO i to ASO wystawia faktury ubezpieczycielowi za części. Najwyżej mu zrobią szkodę całkowitą w takim wypadku. Ubezpieczyciel może sobie wyceniać na ile chce. Wiele razy w ten sposób naprawiałem auto. Branie hajsu od ubezpieczyciela ma sens tylko wtedy gdy nie zależy nam na naprawie a bardziej na hajsie/sami chcemy to zrobić/szwagier zrobi to po znajomości
Ubezpieczyciel może sobie wyceniać na ile chce. Wiele razy w ten sposób naprawiałem auto.


@Sheppard28:
Odszkodowanie za uszkodzenie auta wartego 500zł nigdy nie przekroczy 500zł.
Wartość pojazdu jest wartością graniczną i ubezpieczyciel nie zapłaci więcej za naprawę.

W omawianej sytuacji naprawa w ASO kosztować będzie kilkanaście tysięcy.
I ASO na takie kilkanaście tysięcy wystawi fakturę.

Szkoda całkowita będzie oznaczała do wypłaty 3-4 tys, może troszkę więcej jak się potarguje.
I tyle
@hellfirehe: Może lepiej się nie wypowiadaj. Serio. Napraw sobie na używanych bo przecież stare auto? Brzmisz jak przedstawiciel ubezpieczyciela ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Cisekx5: nie podpisuj żadnych ugód itp. Niech Ci wypłaca pierwsza wycenę na konto i potem się już możesz szarpać sam, albo wziąć firmę która zrobi Ci to za %
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cisekx5: Miałem pożyczone auto od teścia. Jakiś koleś na parkingu lekko zderzakiem wjechał w bok. Było wgniecenie wielkości piłki do pingponga. Ubezpieczyciel powiedział że daje 300zl. Powiedziałem że nie ma opcji bo trzeba malować, mechanik itp itd. teść dostał z ubezpieczenia za to 1000zl a mechanik naprawił to wkniecenie ręką w 3 minuty za 20zl xD
Napraw sobie na używanych bo przecież stare auto?


@CapaldiTheDoctor: Naprawić sobie możesz jak chcesz, pod warunkiem że:
- odszkodowanie nie przekracza wartości pojazdu
- naprawa nie zwiększa wartości pojazdu (ew. różnica zostanie odliczona od odszkodowania, w praktyce w ramach "amortyzacji" części uszkodzonych)
@hellfirehe: Praktyka amortyzacji części nie broni się w sądzie. Zwyczajnie napraw dokonuje się stosując części nowe. I nie traktujemy tego jako zwiększenia wartości pojazdu. Zwyczajnie najprawdopodobniej tutaj przy dłuższym ciąganiu się stwierdzona zostanie całka i ciąganie o wartości. Ale kasa i tak będzie lepsza niż ta śmieszna propozycja na start.
Praktyka amortyzacji części nie broni się w sądzie.


@CapaldiTheDoctor: Ne trzyma się amortyzacja ze względu na wiek.
Natomiast jeśli część uszkodzona w kolizji była już uszkodzona wcześniej (np. szpachlowana, skorodowana), to już jak najbardziej się broni.
Chociaż w praktyce to są akurat grosze - bo faktycznie zwiększenie wartości starego, skorodowanego pojazdu, tylko dlatego że dostał nieskorodowany błotnik jest raczej niewielkie.

Zwyczajnie najprawdopodobniej tutaj przy dłuższym ciąganiu się stwierdzona zostanie całka i
@Dejwi996: na około 11/12 tys. To jest wersja z najmocniejszym silnikiem oraz najlepszym wyposażeniem w środku. Na otomoto lub na olx bardzo ciężko znaleźć poniżej 10 tys. auto takie jak moje. A po drugie miesiąc temu robiłem cały rozrząd. 192 km robią też swoje. Najbardziej zabolało jak w rzeczoznawca ocenił w papierze stan auta na przeciętne( ͡° ʖ̯ ͡°). Teraz jest przeciętne bo jest rozwalone z przodu
Cisekx5 - @Dejwi996: na około 11/12 tys. To jest wersja z najmocniejszym silnikiem or...

źródło: comment_16159853254AHE8NSd3R7hUXAHgaElWY.jpg

Pobierz
@CapaldiTheDoctor: no właśnie wczoraj dostałem pieniądze na konto za wycenę. Zdziwiłem się, bo się na to nie zgadzałem. Podałem tylko mój numer konta jak dzwoniłem na infolinie 2h po wypadku żeby zgłosić szkodę.
@Cisekx5: pisz odwołanie i tyle. To co ostatnio robiłeś w samochodzie raczej nie będzie się wliczało do wyceny. Podobno często pomaga opinia biegłego ale to trzeba sobie przekalkulować czy się opłaca.
P.S. zacny samochód, szkoda że, to jego koniec.