Wpis z mikrobloga

Coś dalej męczy moje papryczki ( ͡° ʖ̯ ͡°) niektóre roślinki już od 1szej pary liści właściwych przejawiały objawy niedoborów (np zdjęcie z tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/56041993/cos-mi-sie-zaczelo-dziac-z-roslinkami-po-zwiekszen/), wtedy leciała 1/4 normalne dawki bio-grow'a, później przy każdym podlewaniu dodawałem mineralny 0,05% a wczoraj 0,2% (polecana mieszanka saletry magnezowo-wapniowej, substral do pomidorow i siarczan magnezu) + oprysk substralem, siarczanem magnezu i asahi sl dolistnie. No i ciągle to się pogłębia (,). Myślałem, ze może roślinki są przelane, ale też nie - utrzymuje je na około 80-90g wagi kubeczka (przy 60g więdną listki, a ~150 powoduje wylewanie od dołu), więc odrzucam przelanie. Przenawożenie też raczej trzeba odrzucić, bo objawy występowały gdy jesscze leciała bardzo niska dawka biogrowa. Wczoraj też mierzyłem ph ziemi płynem Helliga, wyszło ~6-6,5, wiec w normie.
Najzabawniejsze jest to, że tymi malutkimi sadzonkami tak się opiekuję, a roczne papryczki rosną sobie zapomniane na oknie, bez żadnych objawów niedoborów, nawóz dostają jak sobie przypomnę (raz na 2 miesiące może) i nic im nie jest. Jedyna różnica jest taka, że tamte posadziłem w taniej ziemii do kwiatów, a do tegorocznych użyłem torfu odkwaszonego, który zmieszałem z perlitem i werimkulitem.
#chili #chilihead #domowyogrod
Pobierz
źródło: comment_1616006618RM8x2zILuwWVzPbdWhQjjf.jpg
  • 8
Jedyna różnica jest taka, że tamte posadziłem w taniej ziemii do kwiatów, a do tegorocznych użyłem torfu odkwaszonego,


@TransactionReaper: tamte jak wyczerpią składniki odżywcze w ziemi, też będą domagały się pokarmu, a torf jest właściwie jałowy jeżeli chodzi o składniki odżywcze