Wpis z mikrobloga

@Maku14: Tyle, że nie chciało mi się tego wymieniać wszystkiego.
- Nowe frakcje takie jak: Walia, Irlandia, Aragonia, Tunezja, Krzyżowcy, Gruzja, Połowcy, Księstwo Włodzimierskie, Nowogród, Czechy, Litwa, Szwecja, Norwegia
- nowa ekonomia
- nowy balans jednostek
- nowy system morale
- najlepsze bitewne i kampanijne AI w historii Medievala
- grafika, np. modele jednostek na mapie kampanii
- nowe oddziały
- nowe religie(sekty i odłamy chrześcijańskie oraz szyizm)

Itd.
@Maku14: Z ważniejszych rzeczy dotyczących balansu: np. nie ma możliwości oblężenia osady z drugiej osady w przeciągu jednej tury. Nie ma możliwości budowania fortów czy wież obserwacyjnych (Komputer nie radzi sobie z fortami, a zamiast wież obserwacyjnych musimy inwestować w szpiegów żeby coś widzieć)
- nowy system rekrutacji z podziałem jednostek na klasy
- znacznie zwiększone koszty rekrutacji, jednocześnie radykalnie zmniejszone koszty budowy(tak aby rozwój nie wykluczał możliwości prowadzenia wojen)
@Maku14: Wszystkie inne mody napakowują komputer skryptami, wszelkiej maści bonusami. U mnie rozgrywka jest wymagająca, mimo, że SI niczego spoza mapy nie dostaje.
Mógłbym wymieniać i wymieniać. Lepiej to samemu zobaczyć.
@HuLLaJNoGa: Dochody z osad są radykalnie mniejsze, w miastach podatki może zbierać tylko namiestnik z odpowiednim tytułem, który dostaje generał jeśli zostanie na turę w osadzie. Dochody z zamków są oparte o większe przychody z rolnictwa.
Niskie dochody są niezbędne aby sztuczna inteligencja mogła być efektywna w rywalizacji z graczem, SI nie radzi sobie z zarządzaniem hordami wojsk. Poza tym w podstawce dochody są po prostu absurdalne.
@HuLLaJNoGa: Między innymi. Musiałbym też wykasować kdużo nacji, bo przecież nie ma najmniejszego sensu dodawać jednoprowincjową frakcję. Celem mojej modyfikacji jest uzyskanie możliwie jak najlepszego balansu. Reszta jest trzeciorzędna.
@IdillaMZ: jak nie mozna stawiac wiez obserwacyjnych to jak mamy sobie radzic z buntownikami ktorzy sie pojawiaja losowo gdzies na prowincji? mamy szpiegami nawet po swoich prowincjach chodzic w srodku imperium?