Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jest taka sprawa.

U tej białej miesiąc temu odkryłem wszoły. Dostała serie 3 zastrzyków z iwermektyny i tydzień temu problem zniknął. Niestety świnki trzymam razem. Wszystko było dobrze do przed chwili jak znalazłem u rudego takiego małego dziada jak mu spacerował po uchu. Przetrzepałem im obu futra i nic więcej nie znalazłem, ale wiadomo, że pewnie jakieś mikro jaja gdzieś są.

I teraz. Nie chcę ich wszystkich znowu kłuć. Biała i tak mnie już pewnie za to nienawidzi. Czy istnieje jakiś sprej, którym można je pryskać żeby profilaktycznie to dziadostwo zdusić?

#swinkamorska #zwierzaczki #pokazswinke #smiesznypiesek #weterynaria
CzlowiekMagnetowid - Jest taka sprawa. 

U tej białej miesiąc temu odkryłem wszoły. D...

źródło: comment_1616010786Ol4hjtN5wwjWZGnUjFIOhL.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid
Co prawda to nie odpowiedź na pytanie, ale
czemu jak trzymałeś świnki razem to tylko białej były podawane zastrzyki? W takich sytuacjach się wszystkie zwierzęta naraz traktuje, bo mają ze sobą kontakt i zawsze jest szansa w przypadku pasożytów, że nie tylko jeden ma (dziwne, że weterynarz nie zalecił sprawdzenia też drugiej od razu)
  • Odpowiedz
Glupie pytanie, dosyc oczywiste, ale wole sie spytać.
Wyczysciles i zdezynfekowales wszystkie rzeczy i otoczenie świnek?
No i zadzwon do weterynarii i sie spytaj czy obie swinki dostawaly zastrzyk.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crowception: Wiadomo, że wyczyściłem, a sprzęty zdezynfekowałem parownicą. Zastrzyki dostawała tylko jedna. Na razie je codziennie czochram i na razie nic się nie wylęgło. W przyszłym tygodniu zadzwonię do specjalistki od gryzoni (po 4 latach ze świniorami odkryłem, że w moim mieście jest najlepsza wetka od gryzoni w województwie...) i ustalę co robić.
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: moje świnie miały kiedyś wszoły. Obie dostały takie kropelki na kark, a ja musiałam odkazić całą klatkę + akcesoria w occie lub spirytusie (ja użyłam octu). Świnki dostawały te kropelki na kark 3 razy, problem ustąpił i nie wrócił
  • Odpowiedz