Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy w kwestii domowego wybielania zębów. Jest to niestety temat dosyć podobny do np. wypadania włosów czy radzenia sobie z trądzikiem pod tym względem, że po wpisaniu frazy w Google jesteśmy bombardowani masą gówno informacji ze stron typu pani-domu.pl gdzie nie dowiemy się nic albo, że skórka banana wcierana 7 razy dziennie rozwiąże temat xD

Szukam tylko rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat wybielania zębów. Czy są jakieś pasty, które faktycznie coś dają. Czy te świecące gryzaki są coś warte. A może tylko i wyłączenie profesjonalny zabieg u stomatologa. Proszę o pomoc i jak najwięcej informacji.
#zeby #stomatologia #dentysta #wybielaniezebow
Pobierz H4RRI3R - Mirki potrzebuje pomocy w kwestii domowego wybielania zębów. Jest to nieste...
źródło: comment_1616055440NSuIqB9ro1NP4C9szEckIO.jpg
  • 206
@H4RRI3R: Nie da się naturalnie wybielić zębów. Można je po prostu wyczyścić, ale i tak to się w ten sposób pozbywa części osadu, a nie zmienia kolor kości. Wybielanie zębów u dentysty to bardzo zły pomysł, bo raz, że to dziwacznie wygląda a dwa, że w ten sposób są bardziej podatne na próchnicę.
@H4RRI3R: Jeżeli chodzi o wybielające pasty do naświetlania UV to pracowałem przy tym tak z ~8 - 10 lat temu. I o ile sprzęty jadące do gabinetów czy salonów są git, to domowe zestawy nie zawierały sporego procentu substancji aktywnej bo taki obrót jest zakazany bez uprawnień. Ostatnio się przymierzali nawet do mocniejszych wód utlenionych (składnik rozjaśniaczy do włosów etc.).
Nie wiem jak potoczyło się prawo po dziś dzień ale te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@H4RRI3R: zacznij od szczoteczki i techniki mycia zębów, szczoteczka maksymalnie miękka, polecam curaprox i długie mycie zębów, a raczej masowanie dziąseł
@H4RRI3R też kiedyś zgłębiałem temat i polecono mi paski crest, niby działają itp. z tym że jak dla mnie cholernie niewygodnie się tego używa. Paski zjeżdżają, źle się nakłada, siedzenie z tym jest irytujące, a po kilku dniach efektu nie zauważyłem
@H4RRI3R: ja ostatnio miałem wybielane laserem. Super, najmniej bolesna metoda. Samodzielnie w domu możesz nakładkami (technik robi nakładki z wycisku i potem w domu nakładasz żel), ale niestety istnieje ryzyko poparzenia dziąseł. Bo jak się wybiela w gabinecie, stomatolog nakłada specjalny żel ochronny na dziąsła