Wpis z mikrobloga

Zbudowałem sobie frezarkę CNC, w większości z części wydrukowanych na drukarce 3d. Żyjemy w wspaniałych czasach :D dwa tygodnie drukowania i frezarka gotowa, pliki z thingverse. Narazie nie wiem jeszcze co będę nią robić, ale już jest fajnie. W drewnie i tworzywie daje radę :D

#chwalesie #diy #majsterkowanie #cnc #drukarki3d
Przyglup - Zbudowałem sobie frezarkę CNC, w większości z części wydrukowanych na druk...

źródło: comment_1616183839wpjsG0g7bd4IYjFI9aeBNv.jpg

Pobierz
  • 34
@MlLF: Cięzko powiedzieć. Jak masz frezarkę to pewnie by poniżej 1000zł zszedł, biorąc pod uwagę, że sam sobie drukniesz części. Elektronika sterująca jakieś 70zł + zasilacz od lapka który miałem. Silniki około 200zł. reszta to profile v-slot, śrubki, kółka, sprzęgła. Dużo zależy od tego jaką powierzchnię roboczą chcesz mieć. W tym projekcie co wysyłałem w sumie jest nieograniczona, zależy tylko od tego jak długie profile i śruby trapezowe sobie kupisz.
@Przyglup: O panie. Ja na pracę inżynierską robiłem skaner pola (w sumie taka frezarka, tyle że zamiast elektrowrzeciona była sonda). Największa lipa była taka, że wszystkie elementy nie mogły być metalowe, więc na same tworzywo poszło 2500 zł plus robocizna.