Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma jakieś doświaczenia z wypłatą euro w bankomatu w Polsce?
Jedyne informacje jakie znalazłem odnośnie wypłaty w euro (euronet) zastrzegały, że karta musi być wydana w Polsce i być rozliczana w złotówkach co wydaje się dosyć absurdalne.
Czy komuś udało się wypłacić normalnie Euro z bankomatu kartą N26?

#kiciochpyta #n26 #revolut
  • 9
@Funs: Aj aj aj, no tego się właśnie obawiałem.

@WatchYourBack: Hmm no właśnie widziałem, że istnieje taka opcja i nawet mam konto walutowe w tym banku jednak nie chcę bez potrzeby przelewać dużej ilości gotówki na Polskie konto więc szukam opcji aby zrobić to bezpośrednio z N26 lub Revoluta (z tym, że ten ma 800 euro na miesiąc limitu)

Wychodzi na to, że albo trzeba przelać Euro na Polskie konto
@Morzan: albo jechać do kraju, którego domyślną walutą jest EUR i tam wypłacić.
Chociaż - chciałem wypłacić małą sumę w Grecji to była domyślna opłata ok. 2 EUR za wypłatę z karty spoza greckiego banku. Rosło to jakoś wraz z wypłacaną sumą.
@WatchYourBack: No tak, to w sumie też jest dobry pomysł ale z kolei w przypadku podróży samolotem trzeba uważać na limity chyba no i na razie jakiekolwiek podróżowanie to dodatkowy problem więc ewentualnie jakoś przy okazji :)
jednak nie chcę bez potrzeby przelewać dużej ilości gotówki na Polskie konto


@Morzan: czemu? jest to najlatwiejszy sposob wyplaty eur w polsce
@rtg_: Głównie dlatego, że już od paru lat jestem rezydentem podatkowym za granicą i otrzymałem informację, że w miarę możliwości należy tego unikać aby urząd skarbowy nie miał powodu aby się przyczepić bo może to spowodować niepotrzebne zamieszanie i robotę
@Morzan: zwykle korzystanie z rachunku w polsce nie powoduje problemow podatkowych, a w zaleznosci jeszcze gdzie mieszkasz - w przypadku wiekszosci krajow, jezeli gdziekolwiek podawales numer pesel, to polski US bedzie wiedzial o twojej kasie zagranica
@rtg_: To prawda chociaż zazwyczaj w przypadku zagranicznych kont bankowych podaje się raczej dane aktualnej rezydencji podatkowej bo to właśnie ten kraj powinien o tym wiedzieć (i w teorii często jest zobowiązanie do uaktualnienia obecnej rezydencji podatkowej w przypadku jej zmiany).