Wpis z mikrobloga

Przeczytałem wywiad w Gazecie Wyborczej z Borysem Budką i chciałem powiedzieć, że ten człowiek w tym momencie (czyli ponad 48 godzin po opublikowaniu tego wywiadu) ten człowiek nie powinien już się zajmować polityką, a już na pewno nie przewodzić (wciąż) największej formacji opozycyjnej.

Nie zapraszam do dyskusji, a do przeczytania tej rozmowy, bo wyciągnięcie pewnie podobne wnioski.

#neuropa #bekazpo #polityka #antykapitalizm #4konserwy
  • 15
@galicjanin: Z Trzaskowskim miałem pewne nadzieje, ale to chyba jednak nie jest lider, który potrafi wziąć odpowiedzialność i pójść do przodu. Ta zabawa z tym całym ruchem odebrała mu w moich oczach elementarną powagę. To chyba jednak jest, był i będzie polityk drugiego rzędu, który musi mieć szefa. To jest polityk wagi ministerialnej, boksowanie wyżej jest nie dla niego.
Sikorski jest zupełnie osamotniony w Platformie, zresztą on nigdy nie miał tam
@galicjanin: PO gra na przeczekanie Hołowni licząc, że do wyborów się wypali albo spieprzy coś na całej linii a la Petru. Być może jej się to uda, duża część wyborców PL2050 wróci i partia sobie powegetuje kolejną kadencję. Jeśli PiS się przejedzie na pandemii, może nawet jako największy podmiot jakiejś dzikiej koalicji rządowej. Tylko to nie jest poważna siła polityczna mogąca realnie rządzić i modernizować Polskę, tylko jakaś masa upadłościowa, która
@RegularJohnny: nawet szybko ściągnęli wywiad z głównej strony wyborczej, hmm ciekawe
ale najbardziej mnie zażenowało jak wyznał, że pracuje nad nim sztab specjalistów, żeby dostosował język do prostych ludzi... nawet jeśli jest to standard w polityce, to ja #!$%@?, on jest szefem największej partii opozycyjnej a nie specjalistą od marketingu, żeby sprzedawać mediom takie rzeczy. Ktoś wyobraża sobie Kaczyńskiego albo innych liderów partyjnych mówiących o tym? Albo gadających coś o wyborcach
@RegularJohnny: Fajnie, że się budzicie i zaczynacie widzieć, że PO ma bardzo krótką ławkę i żadnych sensownych liderów od czasu ewakuacji Tuska, szkoda, że tak 7 lat za późno.

A co do samego Budki to już po pierwszym wywiadzie jak ledwo co władzę w PO przejął było słychać, że się do tego nie nadaje. Kto wprost mówi, że najważniejsza dla niego jest partia i koledzy partyjni, a potem dopiero Polska i
@RegularJohnny: Jak wam się nie podobają to po co na nich głosujecie? Nawet jak jesteście neuropkami z krwi i kości i na serio popieracie neoliberalizm (xD) to głosujcie na lewicę - przypominam, że rządy SLD były najbardziej neoliberalne w historii 3 RP...
@throwaway2137: Na PO głosować nie zamierzam, a neoliberalne poglądy dość poważnie zrewidowałem jakiś czas temu pod wpływem wielu czynników, o czym jakiś czas temu wspomniałem. To o SLD jest niestety prawdą. Ludzie o socjaldemokratycznym światopoglądzie się sierotami na opozycyjnej scenie, niestety.
@RegularJohnny: PO ma 18 mln zł rocznie subwencji, Hołownia może milion rocznie zbierze. Jest sprawniejszy niż Petru ale zobaczymy. PO czeka aż zaliczy zjazd i dołączy na listy KO na ich zasadach.
@galicjanin: zależy kiedy będą wybory. Jak w 2023 to PL2050 nie będzie potrzebowała już nikogo z PO, jeśli dowiezie sondaże. Ostatnio się zorientowali, że przyjmowanie ludzi z PO bardzo im obciąża PR