Wpis z mikrobloga

Cześć! Współtworzę aplikacje mobilną która będzie przechowywać dużą ilość(<200) 2 minutowych filmów w dobrej jakości. No i tutaj nie wiem jak podejść do tematu przechowywania tych filmików. Jakiś zewnętrzny host? W bazie danych? Jak zazwyczaj rozwiązuje się tego typu problem? Zależy mi aby filmiki były dostępne jedynie wewnątrz aplikacji. #programowanie #aplikacje #aplikacjemobilne #informatyka #it #pytanie #pomocy #android #ios #xamarin #csharp #kotlin #flutter #java #bazydanych
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atm-Pa: ile ważą te filmy? Jak niewiele, to możesz rozważyć pobranie ich po prostu na telefon przy instalacji. Jak więcej - wyrzuc na jakiegoś CDNa i będzie śmigać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: @atm-Pa: Kluczowa, jak się domyślam, jest ta niedostępność. Musisz napisać serwer, który będzie streamowal te filmiki z uwierzytelnieniem i autoryzacją po np. jakimś tokenie. Chyba nic innego nie przychodzi mi do głowy, aby zapewnić tą szczególnie autoryzację, niż własna implementacja. Dodatkowo możesz cachowac ulubione/popularne filmiki w samej aplikacji.