Wpis z mikrobloga

Kurna, Mircy, po 3 dniach pracy na tartaku plecy tak mi #!$%@?ą, że jak wstaję rano z łóżka to muszę się z niego sturlać, potem oprzeć się o krzesło i tak dochodzę do pozycji stojącej. Ból pleców pojawia się na dole i jest tak silny, że nie mogę się zgiąć. W pracy jakoś zaciskam zęby i daje radę wytrzymać. Myślałem, że z dnia na dzień będzie coraz łatwiej, a jest gorzej.
Jak ktoś miał dłuższe doświadczenie w takiej pracy, to może mi powiedzieć, czy ten ból mnie po jakimś czasie, czy może lepiej sobie odpuścić tę pracę, żeby nie katować organizmu?
Brałem antidol, ale słabo działał. Dziś nasmarowałem sobie plecy jakąś maścią i o dziwo ból prawie zanikł całkowicie, jednak nie wiem na jak długo.

#pracbaza #tartak #zdrowie #medycyna
  • 43
  • Odpowiedz
@Andy_Rosenbaum: idź z tym do lekarza, jak to nic groźnego to zalecą ćwiczenia mckenziego, z tym że wyślą najpierw do fizjoterapeuty aby pokazał jak to robić prawidłowo
póki co kup sobie plastry rozgrzewające w aptece, pomogą rozgrzać i rozluźnić spięte mięśnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Andy_Rosenbaum: nie forsuj się przez pierwszy tydzień przesadnie. Masz zakwasy i bóle mięśni, muszą ci odpocząć po pierwszym uderzeniu i zregenerować się. Następnie się wzmocnią i się przyzwyczaisz.

Dbaj też żeby nie dźwigać w idiotyczny sposób, przyjmij odpowiednią pozycję. Jeżeli nie pracowałeś wcześniej fizycznie albo w miarę ciężko fizycznie to organizm musi się wzmocnić, a mięśnie które nagle dostały dużo pracy do wykonania bolą.

Jeżeli ból pleców nie ustąpi do tygodnia
  • Odpowiedz