Wpis z mikrobloga

Mirki... wymieniłem sobie olej w automacie, autko z 5 lat i 75k nalotu, jest szansa, że po wymianie rwie ?
Poszła wymiana statyczna z wykorzystaniem oleju Ravenola o specyfikacji skrzyni ( od dystrybutora ).

Zrywa/laguje z rana jak wyjeżdżam nim z domu na kawałek asfaltu i dodaje gazu... między 2/3k obrotów leci lag.
Nie było tego, coś spieprzyli ?

Później nie da się tego powtórzyć, auto przejechało od wymiany jakieś tam drobne kilometry i nie ma żadnych problemów.
Tylko przy tej zimnej ta akcja...

#motoryzacja #toyota #lexus
  • 12
  • Odpowiedz
@pssq: NIe wiem jaka skrzynia jest w takim mlodym lexie, bo nie mialem. Ale niekoniecznie bym w tym statycznie wymienial. Dwa,ze adaptacje powinni zrobic. I od tego bym zaczal.
  • Odpowiedz
@bigger: lexus is 200t 8 biegowy automat... wymieniali statycznie i z butli które dostałem z powrotem poszło 6l.
Myślisz, że nie było adaptacji ?
  • Odpowiedz
@pssq: Jaki lexus?Myslalem, ze CVT jakies, bo hybryda. Jak 8 biegowy to pewnie skrzynie ZFa jaka mam w BMW. Tam powinna byc adaptacja po wymienie. Bo w poprzednim robili i musiala byc.
  • Odpowiedz
@pssq: Nie mialem tej skrzyni to sie nie bede madrzyc. Ale od ewentualnej adaptacji bym zaczal. Jak problem tylko na zimnym to moze trzeba wystreowac cisnienia zaleznie od temperatury albo cos. Najtansza, najprostsza i bezinwazyjna metoda na sprawdzenie.
  • Odpowiedz
@pssq: Pewnie, ze nie przypadek. Czy bedzie gorzej nie wiadomo. W np. w211 skrzynia "nag" sie "uczyla" - nie wiem jak jest tu. Moze ustpiac jak sie cos skalibruje a moze rozpieprzyc cos dalej.
  • Odpowiedz
@pssq: U mnie w volvo s90 też jest aisin i jak jest zimno ( tzn. gdzieś tak od -2/3 st. C) przez pierwsze 2-3 min stara się trzymać obroty pomiędzy 2-3k obr/min. Później zmienia biegi normalnie. Oczywiście nie jest to żadna usterka, to jest tak zaprogramowane. Jesteś pewien, że nie było tak wcześniej? Długo jeździsz już tym samochodem?
  • Odpowiedz
@PrinceOfDukes: 5 lat od nowości i nie było tak :P fakt on jak jest zimno to obroty są trzymane, bo np. nagrzewnica jest elektryczna. Dziś no było 5 stopni na plusie, coś tu śmierdzi...
  • Odpowiedz