Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki,

Mam pytanie, czy są wśród was w branży #programowanie, osoby zatrudnione na stanowiskach Account Manager, Business Development itp?

Mam kilka pytań i wolałbym na priv,

Ale tak w skrócie:

- pracuje w dużym przedsiębiorstwie (2.5k pracowników) też w handlu ale bardziej jako Purchasing Manager. Charakterystyka mojego stanowiska polega na tym że to typowy Multitasking (kupuje, sprzedaje, negocjuje, na prawdę twarde negocjacje, gaszenie pożarów, załatwianie rzeczy na wczoraj) Zarządzam portfelem inwestycyjnym wysokości około 7 mln cebulionów.
- Na zarobki nie mam co narzekać (mieszkając na zalesiu jest te 5k na rękę co jak na warunki Białoruskie- Białystok here, nie jest całkiem złym wynikiem)

Ale co do konkretów, męczy mnie ta polska mentalność, nepotyzm, polityka odbijania piłeczki, narzucanie sztucznej presji, i badam teren w celu spróbowania swoich sił w świecie IT.

Coś o sobie:

-angielski B2+/C1 (ciągłe doskonalenie, docelowo chcę certyfikat zrobić na C1 w przyszłym roku)
- niemiecki B1 ( w trakcie intensywnej nauki, do końca roku będzie B2+)
- luty przyszłego roku bronię inżyniera
- 2 letnie doświadczenia w zakupach ( Dużo negocjacji, dużo stresowych sytuacji rozwiązanych, ciągnięcie 5-10 tematów na raz normą, dużo kombinacji, ciężko określić to tak na szybko)
- Wcześniej programista maszyn CNC
- Skończone technikum o specjalizacji programowanie PLC

Z takim portfolio jest sens się pchać w IT? Podstawowe pojęcia odnośnie IT są znane, odróżniam czym się różni backend od frontendu itp. Bardziej widziałbym się w roli handlowca bądź Project/Product manager. Ktoś może zaczynał z podobnego poziomu? Jakieś porady?

Plan nie jest na już tylko w długofalowej perspektywie dajmy na to przygotowywać się około roku na podane wyżej stanowiska.

Wstępnie proszę o kulturę i jakieś rzeczowe porady.

Z góry dzięki :)

#programista15k #informatyka #pracait
  • 7
@Andrzejek69: product owner ~ project manager > scrum master
Z angielskim c1 masz dużo większe szanse się załapać. Może warto zrobić jakiś kurs PO/PM/SM?
Jak uda Ci się wkręcić to może nie od razu ale po czasie powinieneś mieć większe zarobki (powiedziałbym, że nawet do 20k).
@draki92: Dobrze czuję w środowisku zarządzania zasobami ludzkimi (w przypadku absencji kierownictwa, mi jest wszystko powierzane, współpracownicy chwalą mnie za umiejętności organizacyjne), lubię kontakt z klientem, negocjacje, produkowanie się, przedstawianie produktów, rozwiązywanie problemów oraz naprowadzanie na ścieżki.

Dlatego napisałem tak jak wyżej w poście, myślę o Business development, Account manager bądź PO/PM/SM.

Chciałbym się poradzić osób siedzących w branży.
@Andrzejek69: Próbuj na PM albo SM w takim razie. Fajnie sobie zrobić jakiś cert do tego. Ale musisz wiedzieć że ludzie, którzy przekwalifikowują się z innych zawodów do IT początki są mega ciężkie, szczególnie dla PM.
@draki92 Lubie wyzwania, stawiac sobie wysokie cele, potrzebuje pracy w ktorej non stop bede sie czegos nowego uczyl. Jak przestaje sie rozwijać i mam monotonna pracę to bardzo szybko trace motywację i wydajnosc spada.
Dlatego myślę o IT, sam z siebie musze ciagle cos robic, koncze studia zaoczne a juz mysle o podyplomowkach, językach itp.
Nie potrafię przychodzić na 8 godzin i robić ciagle to samo
@Andrzejek69: No nie jestem przekonany czy jako PM/SM będziesz uczył się czegoś nowego ciągle. Sporo przekręcania papierów i stricte biznesowo-biurowej pracy. Żeby być dobrym w IT to trzeba mieć moim zdaniem zajawek na kompy i ogólnie IT. Pracuje w IT już parę ładnych lat i przeszedłem ścieżkę od testera do architekta a z wykształcenia jestem księgowym ;) jak masz jakieś pytania wal na priv.