Wpis z mikrobloga

@Jartien: a jak długo mniej więcej ona trwa bo odziedziczyłem ziemie burgundii i jak mam dodatni unrest to mi wyskakuje coś co nazywa się dutch rebels i nie wiem czy to jest coś jak wojna chłopska czy po prostu kilku buntowników powstanie
@Mobiux: To są buntownicy z tamtych rejonów ( jakbys podbił np. Kraków to miałbyś Polish rebels) - każda prowincja ma swój unrest + ty masz dodatkowo modyfikatory - od religii, eventów, perków władcy... można wymieniać długo. Pojawiają się tam - bo te tereny mają większy unrest niż twoje inne prowincje - przyczyn może być wiele - od niedawno podbitych ziem, po kulturę czy religię, eventy... Dodatkowo tereny Holandii z założenia będą
@Mobiux: https://eu4.paradoxwikis.com/Rebellion#Separatism
Polecam poczytać ten dział na wiki. Tłumaczy dość dobrze zasady działania buntów. Nie ma czegoś takiego, że bunt trwa 20 lat. Bunt wybucha i jest - jest jakiś estymowany czas kiedy bunt może wybuchnąć. Modyfikatory, które powodują wzrost/spadek szansy na bunt (czyli ten szeroko pojęty unrest) są zmienne w czasie.

W praktyce - buntami się nie przejmujesz - wybuchną to wybuchną. Wysyłasz armię i niszczysz i masz spokój na