Wpis z mikrobloga

A teraz wyobraźmy sobie, że nie ma Kanału Sueskiego. Albo... Morza Czerwonego. Jak reorganizujecie świat?

Jeden z największych tzw. mega-kontenerowców na świecie, Ever Given stał w poprzek kanału, blokując momentalnie... drogę co najmniej 100 kolejnym czekającym na tranzyt statkom. Ruch zwolnił i się zagęścił

#motyliglobus - ciekawostki geograficzne, mapy, geografia Zapraszam na tag autorski
Pannoramix - A teraz wyobraźmy sobie, że nie ma Kanału Sueskiego. Albo... Morza Czerw...

źródło: comment_16166114372OTATpBM35jAiLHYT092mH.jpg

Pobierz
  • 13
@pipilinho, ksab, @dw5002, @Seima, @wogbius, @Fasol88, @Armo11, @RudaUranu, @Gjt1337, @ProAero, @obersturmbaufuhrer, @nietosamo, @niechswiatplonie, @enron, @Yurix, @Bulka_kajzerka, @cgn21, @another_throwaway23

Dzieki za plusy. Przepraszam, że tak bezpośrednio, ale może zainteresuje Was odcinek, jaki nakręciłem w tym temacie dziś? https://www.wykop.pl/link/6029417/specyfika-kanalu-sueskiego-i-szlaki-alternatywne/
@Pannoramix: Gdzie znalazłeś informację o kanale palestyńskim? Gdybałem patrząc na ukształtowanie terenu na mapie, a tu proszę. W sieci dzisiaj znalazłem słownie jedną publikację z jakimś starym PDFem.