Wpis z mikrobloga

Będę wysiewal pomidora, dynie, zioła, kwiaty balkonowe jednoroczne, trawy ozdobne oraz bylinę karmnik oscisty. Czy pod każdą z tych roślin muszę kupić osobna ziemię, czy jest jakaś uniwersalna, która sprawdzi się?

Po czym poznać dobra ziemię uniwersalna? Do tej pory kupowałem najtańsza z casto lub obu

#ogrodnictwo
  • 11
@kizi: Dynie? Dynie to do gruntu w maju nie teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ziemia jakakolwiek uniwersalna byle nie najtańsza, chociaż najlepiej ziemia do rozsad. Pod wszystkie taka sama. Patrz na skład, jak masz w składzie perlit to raczej dobra. Kup sobie compo sane po prostu bo jest imo najlepsza
@kizi: ziemia do wysiewania i pikowania, tylko ta ci wystarczy
wszystkie dyniowate czyli dynia, ogórek, arbuz, kiwano, cukinia i jeszcze pewnie jakieś siej do gruntu bo potrzebują sporo światła, no chyba, że będziesz doświetlał to możesz w doniczce.
@Niewiemja: w tym roku nie sieję, ale to już powinno się zrobić albo nawet już trochę za późno. Trzeba siać właściwie teraz i nie może zmarznąć. Kiwano ma długi okres wegetacji i nie jest zbytnio przystosowane do naszych warunków to też trzeba im je zapewnić. W tunelu jak chcesz siać to folia nie może być mleczna, musi być jasno.
@Niewiemja: ucierpiały przy pikowaniu, bo jak się przekonałem, najgorsze co można zrobić wszelkim 'ogórkowatym', to dotknąć im korzenia.. prawie jak u ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a serio, to staram się nie przesadzać, tylko prosto w grunt. Po dotknięciu bryły czy to ogórka czy cukinii roślina nie może się potem zebrać.
@KrolWlosowzNosa: Zgadzam sie w 100%, wszystkie dyniowate tak mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale jednak jakoś sobie poradziły, starałem sie być delikatny a czy one będą chciały żyć to już od nich zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo przy wysadzeniu do gruntu mogą strzelić focha i umrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shopec: No tak to jest z dyniowatymi, trzeba bardzo mocno uważać przy przesadzaniu, najlepiej siać po jednym w dużej doniczce i przesadzać całą bryłe żeby korzeni nie naruszyć bo inaczej kończy sie tym że albo zdycha albo żyje ale nie rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)