Wpis z mikrobloga

@wysiol: A jesli chodzi ci o to ze polują na ptaki to porównaj chociażby sobie liczebność populacji. I to czy rys i żbik polują z nudów przez idiotów właścicieli w lesie czy raczej w terenach miejskich; czy polują na ofiary te same od tysięcy lat żeby przeżyć
@wespazjan: decydując się na kupno ładnego kotka do swojego mieszkania wydajesz wyrok na setki zwierząt. Żyją i giną w męczarniach. Wg mnie nie ma dobrego wyjścia z tej sytscji. Krzywdzić swojego zwierzaka czy masę innych ale nieznajomych? To skomplikowany dylemat moralny.
Ja nie nazywam ludzi którzy żądają pytania oszołomami...
@Szalom co jest złego z legalnej, zarejestrowanej hodowli? Hodowle z ZKWP FCI przeważnie mają zapis w umowie, że hodowla ma pierwszeństwo w odkupieniu zwierzaka w przypadku, gdy z jakichś przyczyn właściciel psa nie będzie miał się nim zająć. W schroniskach praktycznie nie ma rasowych psów, prędzej są to psy w typie rasy - zresztą tych "w typie" też jest stosunkowo mało w porównaniu z kundelkami.
Problemem są przede wszystkim ludzie niekastrujący psów,
@hyperballad: Pies może być weganinem. A adoptował bo ludzie właśnie tworzą problem. Gdyby nie hodowle i głupi ludzie żadnego zwierzaka nie musiałby adopotować. Bo po prostu by żadnego nie było. Sam ja kota bym nie adoptował, niby niektóre akceptują dietę wege ale za dużo kombinowania. Dlatego między innymi sam jestem przeciwko bo gdyby nie hodowla kotów to nie trzeba byłoby ich karmić mięsem. Hodowle tez tworzą problemy te pośrednie i bezpośrednie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Więc kotu w sztuczny sposób trzeba podawać tauryne, którą normalnie ma z mięsa.... Bez niej się nie rozwija, ślepnie i różne takie... Zboża dla kota są krzywdzące również. Ciekawe co kot na taką diete. Ja bym się nie odważyła, zrobić wegańską diete kotu...
@Kajtosz To tak nie działa. Mój kot zje paprocha jak czasem mu się dziwny wyda, ale nie jest kużorzerny/paprochożerny. Koty są wyłącznie mięsożerne. Nawet wodę pozyskują głównie ze zdobyczy i w naturze bardzo rzadko piją.
@polaczyna: czytałam ten wywiad i laska jasno powiedziała, że to niemożliwe, żeby koty żyły wegańsko i ogólnie starała się jakoś delikatnie typowi powiedzieć, że nie ma racji
co jest #!$%@? w tym, że w ten sposób ratujesz setki zwierząt ?


@lighte: Żadnego nie ratuję. Zwierzęta pozbawione wrogów naturalnych będą się mnożyć do momentu osiągnięcia limitu środowiskowego (żywieniowego) ich terenu zamieszkania. Potem przyjdzie głód i choroby które ponownie zrównają liczbę narodzin i zgonów. Mierzysz brutalny świat zwierząt ludzką (zachodnią) miarą, która jest nieadekwatna nawet wobec prymitywnych (ludzkich) kultur Afryki, gdzie każdą nadwyżkę żywności zamiast na zwiększenie dobrobytu przeznacza się
są koty które za cholerę mięsa nie ruszą i jest problem


@fajnytaki299: To jest promil jakiś, bo koty to zwierzęta miesożerne i są na to badania, na pewno jest jakaś żyrafa na świecie, która zjadła mięso, ale to nie znaczy, że żyrafy są mięsożerne.
@Niedobry: A co jest nie tak z roślinnym bialkiem? Krowy czy świnie na takim maja większe przyrosty niż 1kg na dobę

A poza tym to wez coś na wstrzymanie. Z jednym masz racje jesteś prostakiem, leci zgłoszenie

Naucz się dyskutować a nie rzucać obelgami. Tak to może moglibyśmy podyskutować.

Żegnam ozięble
@Szalom: Dyskutowac z Toba? Sluchaj parchu, porownujesz psa do krowy.
Robisz #!$%@? z logiki. Do tego mi jakies zarzuty od egoistow, wywyzszasz sie zarzucajac innym ignorancje a sam porownujesz psa do #!$%@? #!$%@? KROWY i jeszcze oczekujesz dyskusji? Gdzie byles na biologii jak byly uklady pokarmowe? A nie czekaj... Jakiej biologii. Ty przeciez twierdzisz ze pies to krowa. A teraz lecisz jeszcze na skarge. Zglaszaj sobie do "pani" tam co chcesz.
@Szalom: Ale przyznam, mnie w sumie teraz nawet rozbawiles... W kazdym razie jeszcze tylko zapytam dla pewnosci: moze Ty jestes chory na cos? Moze jestes cudownym dzieckiem autyzmu i np.ogarniasz cos innego niz nauki przyrodnicze? Nic zlosliwego tym razem nie mam na mysli. I jesli tak jest to nie odpowiadaj nawet na to pytanie tylko uznaj ze Cie najszczerzej jak tylko potrafie przepraszam. Ludzie sa rozni jedni lubia nauki scisle inni