Wpis z mikrobloga

Panowie, mam problem a mianowicie klekoczący silnik. Pacjent to insignia 1.8 16v 140KM. Jeździła nim kobieta prawdopodobnie przegrzało silnik i rozwaliło obudowe termostatu i tym samym wywaliło wode. W silniku olej na poziomie poniżej minimum a nawet powiedział bym maź. Wlałem 3l oleju i dalej tak samo chodzi (klekocze).
Jakieś pomysły co może być? czy silnik na straty?
https://www.youtube.com/watch?v=0OrdsekbkUk&ab_channel=RecAAuto
Dodam że auto normalnie pali i nie dymi.

#motoryzacja #samochody
  • 18
@reca: no bo minęły już te lata że w oplu blacha szybciej padała niż silnik, teraz jest odwrotnie najczęściej
no to jak ma swoją moc to albo szukaj jakiegoś ogarniętego mechanika który zdejmie głowicę i zobaczy co tam się wydarzyło, albo dorżnij auto
@Pankuronium: Niewiem jaka jest tam skrzynia ale auto nie jest dla mnie. Chce je zrobić i sprzedać a jest naprawde ciekawe. W środku auto jest jak nowe, przebieg to 79 tys mil.
@Pankuronium: do 1.8 na pewno nie wkładali tej skrzyni, a nawet jeśli by tak było to ten silnik nie ma na tyle momentu obrotowego żeby skasować m32
@reca: w sumie to @michal939 poddał pomysł: zmieniałeś olej po przegrzaniu? może złapał temperaturę i stracił swoje właściwości smarujące