Wpis z mikrobloga

Prawda jest taka, że po remisie z Węgrami 95% Polaków chciałaby wywieźć Brzęczka na taczce. Ale, że to trener z zagranicy, ładnie pachnący i mówiący pięknie po angielsku to z automatu dostaje +100 punktów do skilla i będzie mu się wybaczać bardzo bardzo dużo. Polacy zwyczajnie lubią mieć kompleksy i lubią kiedy ktoś im mówi, żeby wyszli z chatek z gówna - vide Beenhakker (który oczywiście wprowadził kadrę na EURO ale już o tym, że na tym EURO byliśmy jedną z dwóch zdecydowanie najsłabszych ekip w turnieju (z drugą najsłabszą zresztą zremisowaliśmy) i bez Boruca w życiowej formie wyłapalibyśmy pewnie luźno z 10 straconych bramek w 3 meczach to już mało kto pamięta).

Albo o późniejszych eliminacjach MŚ 2010, które były dla nas najsłabsze w historii polskiej piłki kopanej a potrafiliśmy wyprzedzić jedynie San Marino a odpadliśmy z tuzami typu Słowacja czy Słowenia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2010_(eliminacje_strefy_UEFA)/Grupa_3

Nie piszę, że Sousa się nie sprawdzi ale połowa Polaków ma takie kompleksy względem zachodu, że ślepo wierzą, iż przyjedzie tutaj jakiś mesjasz na białym koniu i odmieni wszystko jak czarodziejską różdżką.

#mecz
  • 17
nie wiem #!$%@?, może nikt nie chce wywieźć NOWEGO selekcjonera bo pracują z tą reprezentacją raptem kilka tygodni?


@helioS_mk2: Brzęczek był beznadziejnym trenerem ale jakoś kredytu zaufania nie dostał - od początku był wyśmiewany. I tak jak napisałem - nie skreślam Sousy ale nawet beznadziejny Buzzer potrafił wygrywać ze znacznie niżej notowanymi rywalami (a teraz póki co mamy remis).
@szybkie_buty: @LamajHarma: Piszcie co chcecie ja nie twierdzę, że Brzęczek był lepszym trenerem - z całą pewnością nie miał takich osiągnięć zarówno jako trener jak i piłkarz ja Sousa. Zwracam jedynie uwagę na to, że gdyby polski trener zaliczył taki remis z Węgrami to jechało by się po nim jak po łysej kobyle. No ale jeśli trener jest z zachodu to wiele można wybaczyć. Świętej pamięci Pawełek Zarzeczny pewnie pięknie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dr_Manhattan: remis z Włochami, które wychodziły z kryzysu, nie było ich nawet na mundialu. I ta drużyna, która zremisowała z Włochami się zwinęła, a nie rozwinęła pod jego wodzą. Teraz widziałem jakąś różnicę w grze i mecz wzbudził moje emocje. Czekam na mecz z Anglią bo to będzie prawdziwe wyzwanie.
z tym pięknym angielskim to trochę poleciałeś xD


@meh123: To zamierzone, przeciętnemu kibicowi to wystarczy vide Beenhakker - przyjechał, powiedział, żeby Polacy wyszli ze swoich chatek ze słomy i kibice byli zachwyceni jak to nie jedzie po PZPN. To, że później byliśmy najgorszą reprezentacją na EURO 2008 i zaliczyliśmy najgorsze eliminacje do MŚ w historii to już inna sprawa - a ciągle pokutuje w naszym społeczeństwie jakiś mit Beenhakkera, który zastał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ziutoslav: nie to miałem na myśli. Bardziej chodzi mi o moment w jakim potencjalnie jest reprezentacja. Jak dla mnie kadra od czasu objęcia ją przez Brzęczka zaczęła grać gorzej. Liczę, że nieco większe doświadczenie Sousy może pozytywnie na nią wpłynąć. Dla mnie nie zawsze wynik jest najważniejszy. Lepiej mi się n mundialu oglądało mecz z Kolumbią niż z Senegalem czy Japonią. I ten mecz z Węgrami to też chyba oglądało mi
grami to też chyba oglądało mi się lepie


@plasq: do 60 minuty nie mielismy strzalu celnego na bramke
Co do tego ze kadra zaczela grac gorzej-za Nawalki mielismy remis z Kazachstanem, ale tez bardzo szczesliwe 2:0, gdzie powinnismy dostac z 4 bramki i remis z tym samym rywalem na euro. Z Irlandia Polnocna zagralismy slabo (biorac pod uwage klase rywala), z Ukraina rowniez (juz bez szans na awans, kryzys), ze Szwajcaria
@Dr_Manhattan: prawda jest taka, że gość zremisował przegrany już mecz, to było pierwsze spotkanie w roli trenera. Eksperymentował bo chciał coś nowego wnieść do reprezentacji a nie męczenie buły, laga na lewego i liczenie na to że się grosik lub inny odpali i uratuje dupe. Szanuje za to, że wprowadził trzech napadizorow, że wprowadził glika przyznając się do błędu itd. Zobaczymy jak wyjdą kolejne dwa spotkania.