Wpis z mikrobloga

Mam pytanie pod tagiem #akwarystyka
Założyliśmy nasze pierwsze akwarium 38l (pic rel).
Generalnie, coś tam świeci (chyba 40w), grzeje i filtruje.
Wpuściliśmy kirysy pigmeje i bystrzyki Amanda w sumie 15szt. Chcieliśmy też mieć coś większego to po konsultacji w zoologicznym dodaliśmy bojownika. W pierwszy dzień zeżarł jedną mikro ale mamy nadzieję że to z powodu niesmacznej karmy (od razu poleciałem po inna, którą już zjada i już od dwóch dni nie ma problemu podgryzania).
Chcemy wpuścić jakieś krewetki (ok 5szt) i teraz zastanawiamy się co i czy warto. Żonie nie podobają się amano. Czy krewetki mają sens? Czy najedzony bojownik nie powinien sprawiać problemu z maluchami/krewetkami? Czy zawsze jest ryzyko "zeżerania"?
szalony_pekinczyk - Mam pytanie pod tagiem #akwarystyka
Założyliśmy nasze pierwsze a...

źródło: comment_1616864346KTRLviGRxIAwZqEVoEswkn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@szalony_pekinczyk: pierwsze co, to od zalania akwa do wpuszczenia czegokolwiek, musi minąć min, miesiąc.
poza tym nie kupuj byle co, bo nie każdy gatunek się dogada z każdym. obsadę trzeba planować. no i 38L to niedużo więc nie poszalejesz.,
  • Odpowiedz
@szalony_pekinczyk: Typowy początkowy akwarysta XDD

konsultacji w zoologicznym

Nigdy tak nie rób, oni mają tylko sprzedać rzeczy i ryby do akwarium, jak najwięcej.
Tam mireczki wyżej już ci opisali pierwszy błąd, a ja tylko dodam, że skręć póki co oświetlenie.
Ponad 1W światła na litr wody na starcie akwarium, bez rozkręconych roślin to przecież zjedzą was glony xd
  • Odpowiedz
Dzięki, za rady. Światło chyba trzeba będzie wymienić na coś słabszego. Mamy jeszcze kawałek drewna, coś się nie chce zanurzyć, ale nawet tak pływający przy powierzni fajnie wygląda ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szalony_pekinczyk: bojowniki mogą jeść dorosłe krewetki, młode będą jeść na 100%, ja mam bojownika z krewetkami, populacja krewetek jest stabilna ale prawie nie rośnie (wcina maluchy)
Co do agresji do innych ryb, mój praktycznie ignoruje towarzystwo, ale to też różnie bywa
  • Odpowiedz
  • 0
@szalony_pekinczyk Mireczki wyżej dobrze Ci radzą, ja przyczepie się do czegoś innego bojowniki nie lubią zbyt silnego strumienia wody, a z tego co widzę u Ciebie po zdjęciu to tak jest. Bojownik będzie zestresowany, po jakimś czasie zaczną się problemy z płetwami ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jaka masz temp w akwarium ?
  • Odpowiedz
  • 1
@szalony_pekinczyk napowietrzanie ( bąbelki) możesz wogóle wyłączyć wystarczy delikatny ruch tafli wody, co do temp. idealna przy bojownikach to 27, 28 stopni także nie dziw się ze lubi siedzieć koło grzałki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz