Wpis z mikrobloga

@stonka_ziemniaczana:
albo pod wpływem docierających nowych badań, statystyk uznali, że wirus nie był taki groźny jak początkowo uważano i negatywne skutki zamykania przewyższają pozytywne. w tym wypadku to przeciwieństwo braku logiki ¯\_(ツ)_/¯

wykopki to nie jest jedna osoba, trzeba rozpatrywać konkretne osoby nie całość.
@stonka_ziemniaczana:
1. bo ja wiem, było o tym dużo, ale też ciągle się pojawiały na stronie głównej informacje jakie ciężkie powikłania wirus wywołuje nawet u ludzi którzy bezobjawowo przechodzą więc zakładam, ze lęk przed nieznanym / wpływem na zdrowie był znacznie większy niż aktualnie.

2. wtedy nie było wiadomo jak długo to potrwa, zamykanie wszystkiego na parę miesięcy ma inne implikacje niż zamykanie na lata. na tej podstawie ktoś mógł
może faktycznie jest to głównie zanik lęku przed nieznanym. może są to logiczniej uargumentowane powody. cholera wie


@10129: nie xD

po prostu ludzie mają to już w dpie, bo widzą że rząd gra liczbami, i narracja się rozjeżdża, rząd doprowadził do sytuacji gdzie nie szanuje się już tych obostrzeń bo nie ma się kompletnie zaufania do ich działań ani skuteczności

sprawdź se dane ze szpitali, brakuje łóżek, respiratorów, a oni podają
@fajnytaki299: w zasadzie to napisałaś teraz to co napisałem jako potencjalne wytłumaczenie w większości, nie bardzo wiem o Co Ci chodzi z tym xD.
w zasadzie to w ogóle średnio wiem dlaczego akurat do mnie to kierujesz, ja nie wyraziłem swojego stanowiska co o tym myślę albo o powodach zmiany stanowiska które uważam za najbardziej prawdopodobne.
imo to w polsce nie powinni nic zamykać, powinni natomiast zwiększyć ilość łóżek, respiratorów, dać podwyżki lekarzom i dać się sytuacji rozwijać i powiedzieć ludziom;

dobra, idziecie na miasto, idziecie do siłowni, ale jeśli źle się poczujecie to robicie sobie kwarantanne na własny koszt
możecie umrzeć jak podludzie, więc ryzykujecie na własne żądanie