Wpis z mikrobloga

@pokpok: Ale co w tym dziwnego? Gdyby leki były powszechnie dostępne 90% lekarzy nie byłoby potrzebnych (chyba, że do wypisywania L4). Chirurdzy, anestezjolodzy, dentyści - ich trudniej zastąpić.
psychiatrę


@maniexx: Tu pojechałes po bandzie - najmniej potrzebny lekarz (bardziej szaman). Z powodzeniem zastąpi go ksiądz (lub jak ktoś niekościelny- ciepły brat).

Okulistę


@maniexx: Byłem, spojrzał przez lupę i powiedział, że wszystko OK. Optyk tez może.

onkologa


@maniexx: Często tutaj działa chirurg.
Część onkologów należy do tych 10%, o których wspomniałem.

ortopedę


@maniexx: Byłem. Powiedział, że samo przejdzie.

Generalnie większość moga robic technicy RTG, optycy, ci od
@pinkfloyd12: iks #!$%@? de. Czyli nie masz pojęcia o psychiatrii (ksiądz może co najwyżej próbować zastąpić psychoterapeutę, i to też w ograniczonym zakresie), i dwa razy byłeś zdrowy (albo z małym urazem) u lekarza, i z tego wnioskujesz że nie są potrzebni, bo można ich zastąpić.... ludźmi którzy przez wiele lat uczyli się zarówno w praktyce jak i od tych lekarzy, ew. ludzie z zawodów około-medycznych którzy formalnie nie są lekarzami.
iks #!$%@? de


@maniexx: To fakt.

dwa razy byłeś zdrowy (albo z małym urazem


@maniexx: Za dużo doktora Hausa. Większość przypadków u lekarza to drobnostki i jakies formalności - wniosek o rentę, o L4, badania do prawa jazdy, do pracy itp.
@pinkfloyd12: No zgoda że tak, ale jak chcesz odróżnić te poważniejsze przypadki? Większość ludzi co się zgłasza z bólem gardła dostanie strepsils i do domu, ale komptentny lekarz będzie w stanie wyłapać tych u których to oznaka jakiegoś poważnego problemu.
ale komptentny lekarz


@maniexx: Każdy zna chyba podobny przypadek - moja koleżanka (warchlaczek 50 kg) zaczęła tyć. W ciągu roku zrobiła się z niej 85 kg baba.
Kursowała non stop od endokrynologa, do rodzinnego i do ginekologa (pewnie było ich więcej niż 3). Aż trafiła na pogotowie z podręcznikowymi objawami Kushinga (tycie, opuchlizna, okrągła twarz, łamliwość kości (złamała jej się kość śródstopia podczas chodzenia, co nie zaniepokoiło ortopedy).

A wystarczyło google