Wpis z mikrobloga

Swego czasu po wykopie krążył poniższy wykres. Wszyscy nabijali się że mężczyźni za największe zagrożenie uważają gender i ideologię LGBT, mnie to również oczywiście bawi, jednak mnie najbardziej zaintrygowało to że nikt nie zwrócił uwagi na fakt że prawie 3 razy więcej mężczyzn za zagrożenie uważa kryzys demograficzny, w przypadku kobiet wskaźnik ten wynosi tylko 9% i jest najniższy z możliwych. Tym bardziej że zagrożenie wynikające z kryzysu demograficznego jest jak najbardziej realne - w zeszłym roku GUS podał że mamy w Polsce najwięcej zgonów od zakończenia II wojny światowej i najmniej urodzeń od roku 2005 (Zmarło 425 tysięcy osób przy 358 tysiącach urodzeń). Pomiajając że liczba zgonów jest oczywiście wyższa z powodu pandemii koronawirusa to prawdziwym problemem jest spadająca praktycznie od lat dzietność. Kryzys demograficzny pociągnie ze sobą też w dłuższej perspektywie upadek systemu emerytalnego co będzie prawdziwą katastrofą. Do tego stale zwiększająca się liczba inceli. Przecież jak mówi mem prędzej czy później "to jebnie". Zastanawia mnie z czego waszym zdaniem wynika ignorowanie tego przez kobiety? Jestem zwłaszcza ciekaw opinii różowych, które zaprzeczają blackpillowi bo odpowiedź przegrywów jest dla mnie tutaj oczywista #blackpill #przegryw #neuropa #4konserwy #zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #ekonomia #gospodarka #finanse #polska #niebieskiepaski #kiciochpyta
Vegas8 - Swego czasu po wykopie krążył poniższy wykres. Wszyscy nabijali się że mężcz...

źródło: comment_16171142142V3x3gPbX37nUeRUReRdZe.jpg

Pobierz
  • 34
@Vegas8: nie jestem kobietą ale zarówno zwyczajni mężczyźni i kobiety mogą się tym nie interesować i żyć w swojej bańce przez nadmiar pracy i obowiązków która przeszkadza w nauce nowych rzeczy i pozyskiwaniu informacji.
Każdy sobie żyje w swoim świecie i póki im nie jest źle to za bardzo przed szereg nie wyjdą z uwagi na brak przebicia i potrzeby.
Ci którzy o tym wiedzą się przygotowują poprzez inwestowanie, emigrację, #!$%@?
Polska już przyjmuje imigrantów i nie rozwiązuje to problemu bo są to głównie mężczyźni, mamy niedobór młodych kobiet chętnych do rodzenia dzieci


@Vegas8: Polska przyjmuje imigrantów, ale nie jest to efekt jakiegoś racjonalnego planu - racjonalnego z perspektywy państwa i sytuacji demograficznej, bo z perspektywy pracodawców jest to jak najbardziej pożądane. Sprowadzamy więc raczej ludzi nie po to, by się u nas osiedlali, ale po to, by skorzystać na taniej sile
@Vegas8: Eh, wydaje mi się że numerki są zawyżone u facetów tbh. Obie płci są równie tępe w makroskali, dopiero jak masz wolny czas na zastanowienie się albo edukację to wtedy to do ciebie dociera na co większość ludzi z klasy robotniczej nie może sobie zbytnio pozwolić a stanowią gros społeczeństwa
No bo posiadanie dziecka to jest robienie za żywy inkubator XD


@Kaktus80: Chodziło mi o to, że kobiety będą się prewencyjnie bronić (czyli lekceważąc problem dzietności) przed naciskami, które ingerowałyby w ich rodzicielstwo, np. w postaci dokręcania zakazu aborcyjnego. Jest trochę osób, które zakaz aborcji argumentują właśnie niską dzietnością Polek.
@Vegas8: Ten kryzys demograficzny trwa już wiele lat i z czasem jedynie się pogłębia. Rządzący oczywiście w dupie mają, widzą tylko horyzont jednej kadencji. Dotyczy to wszystkich rządzących od ~10-15 lat. Należałoby przeprowadzić reformę systemu emerytalnego, żeby w przyszłości na młodych rocznikach nie ciążyła rzesza emerytów do wykarmienia.

Kolejna kwestia: nie zgadzam się, że tak duża liczba zgonów w roku 2020 jest spowodowana koronawirusem. Raczej wszystkimi innymi czynnikami OPRÓCZ koronawirusa (ZUS
@Vegas8: To raczej oczywiste. Jedyną możliwością zwiększenia dzietności jest zmiana obecnego modelu społecznego korzystnego dla kobiet. Trudno żeby jakokolwiek normalna kobieta się za tym opowiadała ( u nich nie ma zdesperowanych ,,meninistek"). Z przyczyn biologicznych jedynie kobiety mogą rodzić dzieci a więc to na nie spadłby główny ciężar poprawy dzietności. Osobiście całkowicie je rozumiem dziecko to dla nich olbrzymi problem (9 miesięcy ciąży, poród, karmienie piersią, opieka nad nim, trudności z
@waro: Oczywiście że wprowadzanie fundamentalistycznego prawa religijnego pod płaszczykiem zwiększania dzietności to coś karygodnego jednak zasłanianie się wolnością osobistą gdzie na szali leży interes społeczny i ignorowanie nadchodzącej katastrofy z tego powodu to coś równie głupiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Vegas8: bo to kobiety będą w ciąży, ktora obciązy ich organizm, to one będą rodzić w kilkugodzinnym bólu i to one będą przechodzić przez połóg. Potem najprawdopodobniej to one zrezygnują z pracy na rzecz urlopu rodzicielskiego i najprawdopodobniej to one poświęcą znacznie większy niż ojciec dziecka, czas na wychowanie. Pomijając system emerytalny; jakie są wady tego, że ludzi będzie mniej?