Wpis z mikrobloga

#szachy

Znacie może jakieś ciekawe apki na androida do trenowania szachów? Otwarcia, taktyki, bo jeśli chodzi o samą grę to wiadomo, że lichess i chess.com poza konkurencją. Oprócz tego mam apkę do chesstempo (bardzo fajne zadania taktyczne) i jakieś chesscoach, gdzie są różne zadania.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@baalder363: Ja robię czasami puzzle na chess.com. Tam też oglądam różne lekcje. Jeśli chodzi o otwarcia, to patrzę na sekwencje ruchów i odpalam sobie czasami grę z botem przy asyscie silnika szachowego i patrzę, co silnik podpowiada w danej pozycji. Pozwala mi to popatrzeć na schematy. A jeśli chodzi o apki, to... odpal YT. ( ) Polecam kanal Hanging Pawns, gdzie facet ładnie tłumaczy różne otwarcia
@baalder363 Odnośnie taktyk: do aplikacji, które wymieniłeś zawsze możesz dodać polecany wszędzie lichess. Co do otwarć, zgadzam się z @Zashi, liczne materiały na youtube dają radę. Od siebie polecę serie wykładowe na kanale Saint Louis Chess Club. Jest ich tyle, że w życiu tego nie przerobisz, a znajdziesz i głęboko przeanalizowane otwarcia, i różnych prelegentów z których wielu Ci na pewno podejdzie. Generalnie zwróć też uwagę na materiały dotyczące strategii, bo