Wpis z mikrobloga

Od 01.04 rusza spis powszechny. Wśród pytań znajdują się także pytania światopoglądowe - o wyznawaną wiarę. To dobry moment aby zastanowić się nad tym czy warto tam wpisywać "katolicyzm" jak uczyni zapewne większość Polek i Polaków. Jeżeli nie czujesz związku z kościołem a może jesteś już po apostazji to moim zdaniem warto wybrać opcję braku przynależności religijnej. https://chcesieliczyc.pl/
#bekazkatoli #neuropa #bekazpisu #apostazja #chcesieliczyc #spispowszechny
Pobierz
źródło: comment_1617171123P2uNecba4XcqDsKGaYkqdb.jpg
  • 95
Inny śliski temat to radio w samochodzie.


@PDCCH
Potwierdzam i ostrzegam! U nas przyszły do biura takie baby z "kontroli" (zwykły moherowy wolontariat) i dziewczyna na recepcji nieświadomie odpowiedziała, że no tak, mamy samochody i w każdym radio. I cyk, cała flota do opodatkowania chyba 17 zł miesięcznie za każde auto. Jak tylko przez drzwi usłyszeliśmy rozmowę to wszyscy się rzucili chować pierdziawki z parapetów, ale przed samochodami jej ostrzec nie zdążyliśmy.
nie sądzisz chyba ze w Polsce jest ponad 85% katolików jak wyszlo ze spisu 10 lat temu?


@pawelczixd: Więcej, 2,7mln odmówiło odpowiedzi na pytanie a nie określili się jako inne religie, niewierzący itd. Większość z tych to zapewne katolicy którzy nie chcieli powiedzieć z różnych dziwacznych powodów.
@PDCCH: a ja się zastanawiam czy nie wpisać sobie "Kościół Potwora Spaghetti" - bo irytuje mnie do szpiku kości, że banda jakichś ćwoków uzurpuje sobie prawo do tego by decydować które bezpodstawne wierzenia są poprawne, a które nie.

myślałem przez chwilę nad Kościołem Jedi, ale chyba jednak Potwór.

RAMEN.
zostaną oni wszyscy wrzuceni do jednej kategorii "inni wierzący"


@PDCCH: Ciekawe, czy jak rozwinie się listę "inne" i tam znajdzie swoją religię, to czy będą one wyszczególnione w wynikach spisu, czy też wszystko z tego punktu pójdzie jako inni wierzący? Bo, że wpisywane ręcznie to wiadomo, ale może z listy nie?
troche sie obawiam prześladowań za rok dwa w związku z nie byciem katolem


@bobikufel: pamiętaj, że Żydzi, którzy #!$%@? do USA i Usraela przed prześladowaniami dzisiaj żyją jak pączki w maśle. Będziemy mogli stworzyć własne mity na emigracji, stworzyć całą nową martyrologie, inteligencji uciekającej przed prześladowaniami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PDCCH: Z tego co wszędzie słyszę to warto zaznaczyć, że nigdzie się nie należy, a nie wpisywać jakieś głupoty typu jedi i czy inny potwór spaghetti, bo jak coś tam wpiszesz to potem kościół czy TVPiS będzie mógł manipulować danymi i mówić, że o proszę w Polsce jest tylu wierzących, nakierowując ludzi na myślenie, że chodzi o wyznawców KK, a to po prostu będzie liczba nie tylko wierzących w Boga, Jezusa
@Idesiku_Nago: @PDCCH: no to trzeba jakoś więcej o tym pisać - tzn. o tym by identyfikowć się jako ateista, a nie "inny wierzący". wielu myśli podobnie jak ja - żeby wesprzeć a to "Kościół Latającego Potwora Spaghetti" a to jeszcze coś innego - ale jak piszecie, warto sobie zdać sprawę jak to może potem być wykorzystae.

ja już przyjąłem do wiadomości i będę starał przekonać znajomych by nie wpisywali Jedi,
@misiafaraona: No nie jest to zla opcja, ale ci co wpisza Jedi sa traktowani jako "wierzacy innego wyznania". Wybranie opcji brak przynaleznosci wydaje sie moim zdaniem nieco lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kalantin:

Ale jak to jest, przecież organy państwowe nie mają prawa pytać o wyznanie obywateli (...)


Skąd to wziąłeś? Konstytucja mówi, że [n]ikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

No i tutaj nikt nie zmusza. To pytanie jest nieobowiązkowe. Można zaznaczyć "odmawiam odpowiedzi".