Wpis z mikrobloga

Gdybym miał kilka milionów złotych to otworzył bym europejskiego brokera z możliwością social tradingu i tworzeniem portfolio w oparciu o decyzję SI. Jak ktoś ma przypadkiem tak ze 3-4 mln złotych i nie boi się ryzyka to zapraszam do współpracy. Mógłbym oganąć projekt i 2 zespły plan mam w głowie na 3 lata do przodu tylko kurde nie mam kasy :D
#gielda
  • 22
@Lubarrg: Ja tutaj mówię o poważnych inwestycjach. SI to przyszłość i trzeba udostępnić to ludziom. Akurat znam kilku ludzi z doświadczeniem którzy tylko czekają na możliwość wykazania się. A ja też porobił bym coś ciekawego, bo stałem się rzemieślnikiem w sowim zawodzie. A chciałbym poczuć znowu zew wyzwania. Chciałbym zrobić coś super ambitnego i przydatnego :/
@DexterFromLab: Aby używać AI, dobrze jest posiadać wiedzę na temat jego problemów i ograniczeń. Bez tego źle ustawione parametry będą prowadziły do tragedii jeszcze gorszych niż te, wynikające ze słuchania sugestii wykopowych inwestorów. Zresztą, nawet jeśli AI ma parametry ustawione najlepiej jak to możliwe, zastosowany model może wygenerować totalne absurdy.

Na forexie pewnie z 90% wolumenu jest tradeovane przez boty z lepszym lub gorszym AI.
GaiusBaltar - @DexterFromLab: Aby używać AI, dobrze jest posiadać wiedzę na temat jeg...

źródło: comment_16172224898IMkoARlHC1iOlVWcPVV1A.jpg

Pobierz
@DexterFromLab: Generalnie AI (myślę tutaj o jakichś bardziej rozbudowanych sieciach neuronowych) miewa czasem mocne odjazdy. Najczęściej wynika to z anomalii w danych wejściowych wykorzystanych do treningu, małej ilości danych treningowych, albo z jakichś przypadkowych nietypowych powiązań, których człowiek nigdy by nie zauważył. Wyobraź sobie (czysto hipotetycznie) np. że AI zauważyło iż kurs PLN zawsze mocno idzie w dół, kiedy USD/JPY dokładnie wynosi 108.65, i uzna że takie coś jest dużo lepszym