Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka kiedy 3 lata temu kupowałem dom w Danii 80% kredytu jest z banku centralnego jest ukryta pod nazwa instytucji totalkredit 0.59% z stała stopa :) CBDC staje się faktem a zostanie uruchomiony jak tylko giełdy spadną na ryj, oczywiście pod pretekstem ze to uratuje gospodarki itp.

https://www.youtube.com/watch?v=WEiqxqlZ_QA to fakt sdr zostało utworzone przy bretton woods ale jest to plan na lata gdzie covid jest zapalnikiem aby wszystko przyspieszyć o 20 lat w 2 lata, plan wycofania gotówki wygląda tak samo nie jest to cos co stanie się w tydzień (ale już teraz sami finansujemy terminale płatnicze oraz aplikacje typu blik, ograniczanie gotówki miedzy firmami itp)

Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podstawówki czy szanowne grono wykopków byłoby zainteresowane opisaniem jak przewiduje upadek/ograniczenie banków komercyjnych w Polsce oraz jak już została mocno ograniczona bankowość np w Danii gdzie mieszkam ? Oczywiście wszystko podparte linkami nawet do Wikipedii gdzie jesteśmy okłamywani prosto w twarz.

Wesołych świąt :)
#kryptowaluty #gielda #ekonomia #dania
  • 55
  • Odpowiedz
@WhiskeyIHaze jeszcze mnie nie #!$%@?ło, żeby oglądać tv. Banki i giełda mają się bardzo dobrze, urosly w #!$%@? od kryzysu i zarabiają kupę kasy, oprócz jednego czy dwóch które były wyleszczone. Karuzela kręci się dalej.
  • Odpowiedz
Świadomość ekonomiczna większości Polaków jest na poziomie 2 klasy podstawówki czy szanowne grono wykopków byłoby zainteresowane opisaniem jak przewiduje upadek/ograniczenie banków komercyjnych w Polsce oraz jak już została mocno ograniczona bankowość np w Danii gdzie mieszkam ? Oczywiście wszystko podparte linkami nawet do Wikipedii gdzie jesteśmy okłamywani prosto w twarz.


@antc111: oni nie rozumieją co to jest 'inflacja' i jak działa kredyt hipoteczny, a Ty z takimi tematami próbujesz wjeżdżać tu
  • Odpowiedz
napisałem że w Polsce edukacja ekonomiczno finansową praktycznie nie istnieje to się obudziła armia oburzonych pt. "Kłamiesz, jest edukacja! ja miałem 'wiedzę o finansach' w gimnazjum/liceum" i generalnie typowe patrzenie na całość przez pryzmat swojego osobistego doświadczenia ( zazwyczaj gówno wartego w finansach)


@unified_observer: kto i gdzie napisał, że w Polsce jest wiedza o finansach? i to jeszcze armia takich? bo autentycznie jestem ciekawa, szczególnie tego przedmiotu w szkole, bo nigdy
  • Odpowiedz