Wpis z mikrobloga

Dziś wyjeżdże 6 godzine jazd. Ósemki są do poprawy ale wyczaiłem żeby wjeżdżać w łuk prawie przy samej linii to mam sporo zapasu na wyjeździe. Slalom wolny o dziwo tylko raz mi nie wyszedł a jego się bałem najbardziej.

Do slalomu szybkiego nie moge się przekonać, mam taką bariere bo nie rozpędzałem sie jeszcze "tak szybko"(xD) zeby mieć uśrednione 30km/h. W dodatku w szkole zostal uszkodzony rejestrator prędkości na wjeździe ( ͡° ʖ̯ ͡°). Na samym wyjeździe z tego slalomu jest dość wąsko a ja jeszcze nie mam wyrobionej szybkiej zmiany biegu w dół, wyhamowania i zawsze mam problem zawrócić. Musze sie zatrzymac, przeprowadzic moto siedząc na nim i wrocić i zacząć znowu od 8 ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nadal walcze z przechylaniem sie na moto podczas 8 bo jednak ybr 120kg vs xj 210kg. Taki mój mały dzienniczek
#motocykle #prawojazdy
  • 25
@CLONE: u mnie w mieście jest na A2 i A jeszcze yamaha xj6. W niektórych juz jezdzi sie na mt07. Ja zdaje na A2. I w tamtym roku w listopadzie weszła nowelizacja ustawy że można zdawać na mniejszych moto ale moc musi wynosić przynajmniej 30km wiec pewnie kwestia czasu jak zmienią na co innego
@AaBbCcDdEeFf: co do 8 to dam radę żeby nie skupiać się na liniach a cały czas obserwować słupek wokół którego się kręcisz. Instruktor mi mówił o zasadzie patrzysz tam gdzie jedziesz, jedziesz tam gdzie patrzysz. Tylko pozornie jest to masło maślane, gdy skupiasz się na punkcie twoje ciało automatycznie przyjmuje właściwa postawę i pochyla motocykl odpowiednio do skrętu.
@AaBbCcDdEeFf: Jak już ogarniesz gdzie patrzeć na ósemce to pojedź sobie na 2. i 3. biegu. Moto jest bardziej stabilne i potem łatwo się robi na jedynce. Co do szybkiego to możesz sobie nawet 20km/h wjechać, byle przez resztę slalomu dodawać równomiernie gazu i średnia sama zacznie się pojawiać.
bardzo sympatyczni


@TypowyHans: to bym się kłócił, bo jak dostałem uszkodzony motocykl(zerwane kable) to usłyszałem żebym cytuje "#!$%@? nauczyłby się jeździć". Oczywiście dostałem drugi, ale na kartce już miałem zaznaczone że drugie podejście do ósemki. Podkreślam nie egzaminator to powiedział a jakiś inny który prowadził B.
@AaBbCcDdEeFf: Bo akurat jestem w trakcie kursu A i tak mi instruktor mówił żebym szybki skalom robił. Obejmuję bak nogami i tylko trzymając delikatnie gaz bujam motorem nogami i slalom sam wychodzi :)
@AaBbCcDdEeFf: A bo napisałeś u góry i myślałem, że masz z tym problem ;)
Ja całe szczęśnie nie musiałem ósemki robić na egzaminie bo też mam z tym problem i się ze dwa razy #!$%@?łem przy niej xD
@AaBbCcDdEeFf: Robię prawko w Holandii są inne zasady, np dwa osobne egzaminy plac i miasto, plac mam zdany całe szczęście a wygląda tak, że z 12 manewrów egzaminator wybiera 7 i akurat nie wybrał ósemki tylko zawracanie