Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się mogę pozbyć srebrzykow/rybików z mieszkania? Niedawno wynająłem całkiem fajne mieszkanie, 4 letnie bloki ale okazało się że są w nim te pieprzone robaki. Jak się ich skutecznie pozbyć? Gdzie szukać ich gniazda? Różowa wietrzy non stop, w mieszkaniu jest czysto. Wszędzie lawenda rozłożona, psikamy w łazience sprejem na robaki ale to nie pomaga. Mieszkanie na 4 ostatnim piętrze.
#wroclaw #pomocy #pytanie
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Zdolnyslazak: gdzieś musi być wilgotno, nieszczelny odpływ pod wanną albo brodzikiem? Przelewająca się woda? Miałem te gówna pod wanną, uszczelniłem odpływ i rozstawiłem pułapki, od dawna żadnego nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Zdolnyslazak: hej, próbowałem pułapek kupowanych i ręcznie kupionych, pochłaniacze wiglgoci i nic. W międzyczasie spółdzielnia przysłała do bloku ekipe w białych fartuchach, która opryskiem pozbyła się dziadostwa. Miałem spokój przez 2 lata, ale ostatnio znowu się pojawiły, choć dość nielicznie.
Polecam więc ekipę, Koszt oprysku nie jest duży.
  • Odpowiedz
@Zdolnyslazak: Są dwie rady: zadbaj o szczelność (pion, itd). Skoro to nowe bloki to pewnie będzie OK. Druga sprawa: wezwij ekipę, zapłacisz ale rozwiążą problem. Maja środki których nie kupisz w sklepie.
  • Odpowiedz
@Zdolnyslazak: udało mi się ich pozbyć a przynajmniej zminimalizować ich ilość do rozsądnej liczby, w carefourze we Wrocławiu można dostać takie pułapki co wyglądają jak labirynt właśnie na rybiki, postaw w uczęszczanym miejscu i daj temu czas. Zobaczysz że się złapią. Jak masz dużo rybików kup że 3 pułapki
  • Odpowiedz
@Zdolnyslazak: ale powiem Ci, że zapłacisz łącznie mniej za 1 czy 2 opryski niż ładować kasę w pułapki, które co prawda wyławiają pewną część rybików, ale nie likwidują przyczynę całego szczęścia czyli gniazda. A oprysk działa na gniazda
  • Odpowiedz
@Zdolnyslazak: one nie lubią zapachu lawendy, kup sobie olejek lawendowy pokrop w łazience gdzie jest wilgoć i się wyniosą. Możesz też zrobić lniane torebki z suszona lawenda w środku i zostawić w łazience :)
  • Odpowiedz