Wpis z mikrobloga

@Thronstahl: spróbuj coś w stylu "trupa w szafie" - niech gracze dla odmiany prowadzą gospodę, nagle wpadnie paru ciężko rannych bohaterów z dziwnym pakunkiem, a niedługo za nimi strażnicy oskarżający graczy o konspirację z kultem czcącym Slaneesha, czy coś :D z dobrą znajomością systemu i graczy do przygotowania w 10-20 minut i zabawa na strzał jak znalazł ;)
  • Odpowiedz
@Thronstahl: Pierwsze pytanie czy ona lubi gnijące warhammerowate fantasy, czy woli inny rodzaj fikcji? Jeśli gracie w planszówki to czy woli skomplikowane mechanicznie kobyły czy gry jak Dixit? Jeśli czytacie książki, oglądacie seriale, filmy to jaki rodzaj wam wspólnie się najlepiej czyta/ogląda? Po tych pytaniach zastanów się jaki system dla niej byłby najciekawszy.

Jak dużo wie o RPGach. Czy oglądaliście jakąś sesję, opowiadałeś jej o tym, czy to będzie zupełnie jej
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: nikt. Ale nikt nie powiedział też, że "proste" to te dla nowych. Wszystko zależy od prywatnej preferencji. Ja nie lubię uproszczonych mechanik i zdecydowanie by mnie to odrzuciło od RPG, gdyby mi tak zaprezentowano. Grunt to rozmawiać z ludźmi, z którymi chcemy grać by dowiedzieć się jakie są ich oczekiwania. No i słuchać, realizować zgodnie z ich pomysłami. Wtedy nie ma szansy, że coś się #!$%@? zbyt wielkiej. :P
  • Odpowiedz