Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1312
Dziś pochwale się odświeżeniem kuchni po kosztach ( ͡ ͜ʖ ͡)
Całość prac zajęła 2.5 tygodnia (wieczorami po normalnej pracy z uwzglednieniem rzecz jasna godzin ciszy nocnej, gdyby nie to, to pewnie dałoby radę i w tydzień).

Wszystko zrobione samodzielnie bez ekipy. Do wymiany pozostał jeszcze stół i krzesła, ale to czekamy aż sklepy znów będą otwarte bo nie chcę zamawiać w ciemno.

Koszt całkowity 1725zl objął:
Farbe sufitowa i ścienna, podłogę i pasek na scianie nad blatami, lampę + zarowki, karnisz, zasłonę z usługą szycia, gniazda i kable, listwy przypodłogowe, wąż do gazu, uszczelki/zawory pod zmywarke, farbe do szafek, drobne akcesoria remontowe (jakies kleje, silikony itd) i pierdutki ozdobne z ikei (akurat nie załapały się na zdjęciu)

#remont #remontujzwykopem #mieszkanie #zrobtosam #chwalesie #polskiedomy
Shyvana - Dziś pochwale się odświeżeniem kuchni po kosztach (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Całość prac ...

źródło: comment_161778466270IpJ2IrDa2vC6QMwS9tTi.jpg

Pobierz
  • 259
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noszfuck: nie pamiętam dokladnie, jest ok 10.5m2. Potem mogę sprawdzić na rysunku dokładne wymiany :)

Spodobal mi sie tak teraz pomysl tych ledow, zagadam niebieskiego i zobaczymy co sie da zrobić ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nomenklatura_pospolstwa: na kafelki te dałoby się położyć te pcv, ale problem byl taki, ze na tych standardowych bialych kafelkach byly naklejone na niektórych takie niebieskie ozdobne (widać na zdjeciu jak sobie powiekszysz). Nie dalo sie ich zdjac zeby wyrownac poziomy bez uszkodzenia tych bialych, więc szybka decyzja i wszystkie były skute do zera - tym sposobem tez klej troche lepiej związał na chropowatej powierzchni.

No i oczywiście trzeba bylo gipsowac i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@r102: tu masz bardzo ladnie, juz tak pro :3
Myslalam nad remontem gruntownym, nowymi meblami itd, ale w ciągu 3 lat bede sprzedawać to mieszkanie i sie przeprowadzać, wiec uznalam ze takie odswiezenie po kosztach na ten czas wystarczy, a zaszaleje sobie na nowym mieszkaniu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@samjesteszajety: zastanawialam sie wlasnie nad kolorem, czy wlasnie taki niebieski czy szary, ale uznalam, ze kolor fajniejszy :)

Zdaje sobie sprawę ze nie jest to żaden full remont i calkowita metamorfoza, ale tak jak pisalam wyżej to tylko na 2-3 lata bo i tak docelowo zamierzam się przeprowadzić do innego miasta.
@Shyvana: zdecydowanie kolor na plus, dodaje trochę życia w tej kuchni. teraz spojrzałam na zdjęcia drugi raz i zastanawiam się, czy szafki są malowane, bo wyglądają jak nowe :D btw, kuchnie w starych polskich blokach są zawsze jakieś takie nieustawne, u rodziców niebieskiego okno jest w takim miejscu, że po żadnej stronie nie pociągniesz szafek do końca, bo wchodzą na okna xD