Wpis z mikrobloga

#bieganie #biegajzwykopem

Pytanie do bardziej wprawionych biegaczy: Czy jeżeli w moich butach przebiegłem około 1000 km, ale nie widze na nich śladów zużycia to nadają się jeszcze do biegania? Wszędzie piszą, że niby trzeba wymieniać co 600-800 km, a to bym musiał nowe co kwartał mieć xD

Pytam bo rzeczywiście czuję że się trochę rozluzowały i trzeba mocniej wiązać plus ostatnio pobolewa mnie prawa pięta i zastanawiam się czy to przetrenowanie, czy już raczej zużyty but
  • 7
@sprzedalem_konto_za_dyche: tak tak, buty zmieniaj co 3 miesiące bo inaczej ci kolana wybuchną, producenci chcą żebyś tak myślał. Oczywiście, że z biegiem czasu guma traci swoje właściwosci, ale też nie ma co świrować. Ja znacznie bardziej sobie cenie komfort "wybieganego" buta niż to że guma straciła 10 czy 20% właściwości i katowałem buty dopóki nie było dziur a biegałem na poziomie 100km tygodniowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sprzedalem_konto_za_dyche: mam buty, które są zajebiste po 1000km, a miałam buty co wyrzucałam po niecałych 600 bo się jakoś tak debilnie ubiły, że mnie #!$%@?ły, jak biegłam, i coś mnie pobolewało w nodze, a w innych butach nie.

Dlatego właśnie trzeba mieć ze dwie pary minimum, bo jak w jednych masz wrażenie, że coś cię boli, to ubierasz drugie i jeśli dalej boli, to ty a nie buty :D
@sprzedalem_konto_za_dyche: Zużyty but może być przyczyną kontuzji. Znajomym, którzy narzekali na ból stopy, zmiana buta pomogła. Po 1000km na pewno podeszwa jest bardziej zbita i nie amortyzuje jak nowa. Ja mam w rotacji kilka par butów, w zależności czy jest wolniejszy/szybszy trening, czy na asfalt/teren. Mając taką rotację stopa też bardziej różnorodnie pracuje, ponieważ buty mają różny drop i ilość amortyzacji.