Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Nie wiem jak wy ale szczerze dla mnie w dyskusji o kapitalizmie najbardziej na korzyść uwolnionej gospodarki rynkowej przemawia pewna zauważalna historyczna oczywistość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Otóż fakt, że to właśnie po stronie demoludów trzeba było czynić nadzwyczajne zabiegi, aby powstrzymać ich mieszkańców przed uciekaniem do krajów kapitalistycznych. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A i tak pomimo ścisłej reglamentacji paszportów (i procedur dzisiaj bardzo przypominających staranie się o legalną sztukę broni ( ͡° ʖ̯ ͡°), zasiek z drutu, min przeciwpiechotnych, strażników z psami i podobnych "udogodnień" jakoś o wiele więcej ludzi uciekało do tej "kulturowej zgnilizny" niż do "mateczników socrealizmu". ( )

Dyskutując z wszelkiej maści socjaluchami, socjalistami "z ludzką twarzą" i piewcami centralizacji i interwencjonizmu uważam, że to połączenie tych argumentów jest dla nich niejako solą w oku. ()

A jest to o tyle wartościowe, że właściwie każdy kto pamięta zimnowojenny okres czy zna relacje o nim z łatwością sobie tą ewidentną oczywistość uzmysłowi. ¯\_(ツ)_/¯

Na korzyść zwolenników złotej strony mocy i na pohybel czerwonym, którzy musieli dosłownie silić się aby trzymać ten nieefektywny ustrój w ryzach. I jeszcze mają czelność (zarówno pisiory, nacjonaluchy jak i bezbożni lewacy () próbować po przeszło trzech dekadach reaktywować pewne jego elementy... ()

...licząc właśnie na krótką pamięć i polityczno-ekonomiczną bezkrytyczność, naiwność prostego człeka...na zatarte już wspomnienia patologii z tamtych czasów. ()

#przemyslenia #polityka #takaprawda #kapitalizm #wolnyrynek #bekazpisu #bekazsocjalistow #rigcz #libertarianizm #zoltasila #wolnosc #liberalizm
wygolonylibek-97 - Nie wiem jak wy ale szczerze dla mnie w dyskusji o kapitalizmie na...

źródło: comment_1617890105ij4SZTTVHlAyQ4XHoh4yFV.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Do napisania tego zainspirowało mnie zdjęcie serii podań o wydanie zgody na wyjazd zagraniczny krysi pawłowicz jeszcze z czasów kiedy była młodą studentką. Czynnie udzielającą się w socjalistycznym zreszeniu przez dłuższy czas i pomimo tego pragnącą właśnie dość często odwiedzać zgniły kapitalistyczny RFN. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz