Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower pytanko amatora. Czy aplikacja Garmin Connect wraz z licznikiem Garmin 130 i pasem HR poprawnie pokazuje kalorie spalone podczas jazdy?

Dane zawodnika: 113kg wagi, 182 cm wzrostu oraz wiek 36 lat.

Pozostałe zdjęcia z aplikacji w komentarzu zamieszcze.

Dość mocno z wiatrem walczyłem ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na te dane z aplikacji.
Pobierz wacky - Mirki z #rower pytanko amatora. Czy aplikacja Garmin Connect wraz z licznikie...
źródło: comment_161798643074bti0XUBpNxmto27RTvqw.jpg
  • 13
@wacky: ze swojego doswiadczenia mogę powiedzieć, że 1h jazdy na rowerze to zakres 400-550 kcal. Nawet jesli uwzględnić różnicę wagi między nami, to wg mnie wynik z Garmina może być wciąż nieco zawyżony.
Czy aplikacja Garmin Connect wraz z licznikiem Garmin 130 i pasem HR poprawnie pokazuje kalorie spalone podczas jazdy?


@wacky: Bez miernika mocy nie będzie to dokładna estymacja. Zresztą nawet miernik nie pokaże dokładnie.
Musiałbyś kręcić średnio 250W, żeby w niecałe 2h spalić 1700kcal i raczej jest to zawyżone biorąc pod uwagę prędkość, przewyższenia, dość dużą wagę i wiatr.
Oczywiście zakładam, że mowa o szosie, bo to też bardzo istotna kwestia.

Poza
@wacky: myślę, że z pasem HR i strefami powinno być już w miarę precyzyjne, ale margines zawsze będzie. Walka z wiatrem czy ze słabą drogą powinna być widoczna w tętnie o ile nie odpuszczałeś
@johnweak: W dalszym ciągu... Jeden na progu może mieć 200W, drugi 300, różnica to 360kcal/h. Na podstawie samego tętna nie da się wyestymowac za dobrze. Oczywiście Garmin ma tam jakiś algorytm uwzględniający wiele zmiennych, ale nadal... Poza tym dryf tętna przy krótkich wysiłkach też może mocno zaburzyć estymację.
@wacky: tak bardzo ze jak tetno zalezy od tego czy jestes wytrenowany czy nie, twoj organizm przyzwyczajony do wysilku bedzie mial je mniejsze niz osoba z kategorii kartofla kanapowego, nawet jezeli ich wzrost i waga jest taka sama. Jak sie nacpasz stymulantow to rowniez serce bedzie pracowac szybciej. Jedyne co to pomiar mocy jak juz ktos wyzej napisal.