Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Kurła jakie narzędzia marki Fiskars to gówno. Może szpadle czy siekiery robią dobre, ale narzędzia ogrodowe to porażka. Mam nożyczki precyzyjne do ziół/trawy od nich - w kółko się zacinają, blokada zamknięcia co kilka przycięć się sama blokuje. Myślałem, że może mam za duża dłoń ale żona używała i tak samo się jej blokowały.

Sekatora na zdjeciu ponizej nie trzeba chyba komentować. Chciałem rozebrać do naostrzenia. Śruba mocująca została wykonana z takiej miękkiej stali, że już sam otwór na imbus się wyrabiał podczas nacisku klucza a coś co mylnie odebrałem jako uczucie odkręcania się śruby było ukreceniem się owej śruby - nie pękła z trzaskiem w wyniku zapieczenia/zardzewienia a ukręciła się jakby była z plastiku. Narzędzia trzymam w garażu i staram się ich pilnować, żeby posłużyły trochę czasu. Sekator wytrzymał jeden sezon...

Dla odmiany mam duże nożyce do trawy firmy Gardena i to jest nieporównywalnie lepsza jakość wykonania, więcej elementów metalowych, nawet sprężyna ma regulację na srubie celem wzmocnienia gdy z czasem zacznie słabnąć.

#ogrodnictwo #narzedzia #zalesie #fiskars
pablo397 - Kurła jakie narzędzia marki Fiskars to gówno. Może szpadle czy siekiery ro...

źródło: comment_1618128911b5TbFTtg36bIUJUT4PTGEz.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: po roku już się stępiły? Rzeczywiście chyba jakość poszła jakoś w dół. Ja mam że starszych serii mniejsze i większe nożyce i jedyny ślad na ostrzu powstał gdy zamiast pnącza trafiłem w płot i chciałem go przeciąć ;D