Wpis z mikrobloga

O O O! Może na wykopie znajdzie się ktoś z #ogrodnictwo? Mam do obsadzenia płot około 100m graniczący z sąsiadem który zbudował sobie jakąś halę (uj wie do czego, no ale psuje widok) jakie rośliny (iglaki raczej, ale liściaste tez spoko) szybko wystrzelą do góry żeby mi go zasłonić? Myślałem nad #!$%@?, ale uważam że to cmentarne drzewska i je chciałbym sądzac w ostateczności. Poleci ktoś jakieś szybko rosnące roślinki i nawozy do nich żeby rosły jak poparzone? Jak wściekłe wręcz bym powiedział
  • 15
  • 0
@frytaa o w sosenkach zakochany jestem, mogę nawet poczekać aż urośnie () Da radę je jakoś przyspieszyć nawożeniem, czy zostawiać je same sobie?
@fgjfgyuft: to pytanie przewija się tu co chwilę. Nie da się zrobić tak, żeby wyrosło w 5 min i cieszyć się lasem. Najlepiej będzie jak sosnę posadzisz w odpowiednich odstępach, będzie to wizualnie cieszyć oko. Chcesz osiągnąć szybko cel to jedynie wierzba energetyczna.
Chcesz mieć bardzo ładnie to jakieś wiśnie japońskie, świdośliwy i tym podobne, ale zanim urośnie to minie.
  • 0
@Qullion sosna dla mnie jest petarda, niedaleko lasu jestem więc nawet będzie spójnie z otaczającym środowiskiem, poza tym bardzo mi się podoba to drzewko. To że nie urośnie w 5 minut to wiem, ale wiem też że są rośliny mające szybszy przyrost niż inne, a jeśli sosna się do nich zalicza to ja jestem wniebowzięty ;p
@fgjfgyuft: pamiętaj, że sosna potrzebuje światła i dobrze ją sadzić co 5 m jeżeli myśli się długofalowo. Jeżeli ją zacienisz to będzie gubić gałęzie poczynając od dołu. Poczytaj sobie jak zagęścić sosnę by nie stały ci same patyki, a rzeczywiście by zasłaniała halę.
Możesz też tak zaplanować ogród by odwracać uwagę od hali, jakaś altanka w widokiem w drugą stronę, jakaś alejka obsadzona kwitnącymi drzewami.
  • 0
@Qullion jak będę sadzić to tak jak piszą w internecie, kupić ziemię w sklepie i sadzonkę obsypywać taka ziemią, a nie tą co wykopię? Na działce mam gleby III i IVa.
@fgjfgyuft: na początek możesz spróbować jak piszą, ale ona powinna z tego wyrosnąć dość szybko. Dla sosny taka słaba gleba nadaje się. Sosna jest wskaźnikiem jakie są gleby w okolicy, jeżeli występuje często to gleby są słabe, piaszczyste.
Wybierz kilka odmian, by było ciekawiej.
U mnie jedna rośnie, ma już z 15 lat pewnie, nie wiem dokładnie to halę by przysłoniła śmiało.