Wpis z mikrobloga

@bruuh: jeśli uszkodzisz np. dwuletnią oponę to zamiast szukać używki o identycznym zużyciu bez chwili zastanowienia wywalisz dwie sztuki i wydasz 1000 na dwie nowe? Jeśli nie znajdzie się odpowiedniej używanej to wiadomo, nie ma innego wyjścia. Ale jak się trafi niemal identyczna używka, to trzeba brać. Sam raz przerabiałem taką sytuację i szczęśliwie udało się znaleźć pojedynczą sztukę.
@goferek: zależy ile przebiegu mają moje opony, może bym kupił 1 nową, a może dwie na oś i sprzedał tamtą (w swoim prywatnym aucie robie tylko ~4000km rocznie). Nigdy bym nie kupił używanej.
jeśli uszkodzisz np. dwuletnią oponę to zamiast szukać używki o identycznym zużyciu bez chwili zastanowienia wywalisz dwie sztuki i wydasz 1000 na dwie nowe?


@goferek: Jezeli masz samochód do którego średniej klasy opony kosztują 1k pln i w razie uszkodzenia jednej sztuki kombinujesz co tu zrobić by nie kupować dwóch opon to znaczy że samochód którym jeździsz jest zbyt drogi w utrzymaniu dla Ciebie.
@goferek: to że ktoś jeździ autem za 12k to nie znaczy że ma mieć tam stare opony każda o innej przyczepności, najlepiej jeszcze niedziałający ABS i swój głupi łeb za kierownicą. Ja wiem że chętnie byś do swojego bolidu włożył inny tłumik żebyśmy lepiej słyszeli leciwe 4 cylindry ale są rzeczy na których się nie oszczędza.
Poza tym jak ktoś ma auto za 12k to na serio musi tam wkładać felgi
Jak ktoś ma prawie nową, dobrą oponę i uda mu się znaleźć używaną równie młodą


@goferek: jak ktoś ma prawie młodą nową oponę to szansa, że nie kupi już nowej pojedynczej opony jest bliska liczbie 0. Tym samym nie musi szukać używek. To jest realne w przypadku opony kilkuletniej ale wtedy ona jest zużyta o ile nie robisz niskich przebiegów jak @bruuh wtedy możesz mieć dylemat jest opona która ma cztery
jak ktoś ma prawie młodą nową oponę to szansa, że nie kupi już nowej pojedynczej opony jest bliska liczbie 0. Tym samym nie musi szukać używek


@ksiak: i nowa opona będzie mieć bieżnik identycznej głębokości jak ta, która przejechała np. 10 kkm? Nie sądzę.
No ale racja, jak zapewne ma starą oponę klasy budżetowej, to lepiej wywalić i kupić nowe.
i nowa opona będzie mieć bieżnik identycznej głębokości jak ta, która przejechała np. 10 kkm? Nie sądzę


@goferek: to wszystko jest zależne. po 10kkm zazwyczaj zużycie oscyluje w okolicy 1mm.