Wpis z mikrobloga

@qbsn: nie dasz rady kupic prawdziwej wersji US chyba ze w stanach/ebayu. To w europie to US INTL - i ona ma enter w kształcie litery L. Wiele miesiacy polowałem, wkoncu kupiłem taka jaka była dostępna i tyle, przyzwyczaiłem sie w ciągu jakoś 2 dni xD
@qbsn zawsze zastanawiwlo mnie to spuszczanie się nad długim backspace, dużym enterem i innymi gówno problemami. Max tydzień i smigasz po nowym kibordzie jak by nie było jutra. Idąc takim tokiem, można nazwać każda laptopową klawiaturę nieproduktywny gównem.
@ven0m: Ogólnie dla mnie też bez różnicy entery, backspace itd ale akurat w tej klawiaturze masz lewy shift podzielony na shift i ukośnik a do tego akurat jest już problem, raz miałem taką klawiaturę i po miesiącu nie dałem rady się przyzwyczaić
Logitech MX Keys


@qbsn: to czego szukasz to układ US International (ANSI) - ona ma płaski enter. US International (ISO) ma enter o kształcie L i ukośnik przy shifcie z lewej strony. Straszliwe gówno.
Jak sklep w PL to im wyslij maila czy coś. NA komputroniku ktoś pisał w komentarzu do klawiatury że fota jest z układem ISO ale klawiatura przyszła ANSI.
@qbsn: pytałem się kiedyś support komputronika (rok temu) i nie wiedzieli nawet jaki wariat będzie w danej chwili obecny.
"Nie wiadomo kiedy powróci. Dotychczas sprzedawane były warianty jak na zdjęciu.
Niestety, nie wiemy, jaki dokładnie wariant pojawi się w kolejnych dostawach." na zdjęciu czyli taki jak tutaj: https://www.komputronik.pl/product/664587/logitech-mx-keys.html

Pytałem się chyba wszystkich sklepów w polsce proline/x-kom/komputronik/morele i samego logitechu o układ ansi ale logitech nie sprzedaje w europie takich klawiatur. Może
@qbsn: bardzo proszę :) dodam, że kupiłem taka jaka jest dostepna iso w promce jakos 370 zł chyba i najgorsze jest pierwsze 5 minut, a tak to nie ma czego sie bać bo sie szybko przestawiłem
@Init0: @qbsn: Ja niestety widzę tylko 2 opcje zakupu układu ANSI w Polsce:
1. Z tej aukcji Allegro od Vedion (obecnie zakończona). Minusy: czarny, a nie grafitowy kolor / jedynie 12, a nie 36 miesięcy gwarancji / klawiatura nie jest w nowym stanie.
2. Z Ubuy.com.pl (wysyłka ze Stanów). Minusy: cena (660 PLN + tax) / ryzykowna gwarancja.

Mam już układ ISO od kilku miesięcy i da się przyzwyczaić (można