Wpis z mikrobloga

Uzależnienie premii od chorobowego, to najbardziej odczłowieczająca rzecz na rynku pracy. Mój kolega, bardzo dobry, porządny pracownik, „stracił” 1000zł, bo śmiał zachorować na pograniczu dwóch miesięcy - 3 dni w łóżku całkowicie zniwelowały mu aż dwie premie.

Ja wiem, że niektórzy traktują L4 jako „urlop ostateczny”, kiedy to kierownik nie chce podpisać kwitku a wakacje w Turcji już opłacone, no ale #!$%@? bez przesady. Rozumiem gdyby były limity roczne, że te 5 dni na 12 miesięcy można przeleżeć bez żadnych strat, ale niektóre firmy mają tak, że nawet pół dnia nieobecności ze względu na chorobę całkowicie zeruje „dodatek” do wypłaty lub jego znaczną część.

#!$%@? –zdrowy czy nie, Polak ma #!$%@?ć ponad siły, bo jak nie to mu nawet na przysłowiową „miskę ryżu” może zabraknąć…

#polska #pracbaza #praca
  • 51
@wqeqwfsafasdfasd: oczywiście że to idiotyczne, ale takie gówna weszły bo pracownicy w polsce traktują l4 jako dodatkowe wolne - zresztą starczy popatrzeć na tag #pracbaza wypowiedznie? idź na l4, szef nie chce dać urlopu? idź na l4, coś ci nie pasuje w pracy? idź na l4 xD - a potem wykop face że są tak idiotyczne "premie" wprowadzane które uderzają właśnie w takich ludzi jak twój kolega i powodują że uczciwi
Mój kolega, bardzo dobry, porządny pracownik, „stracił” 1000zł, bo śmiał zachorować na pograniczu dwóch miesięcy - 3 dni w łóżku całkowicie zniwelowały mu aż dwie premie.


@wqeqwfsafasdfasd: powiedz koledze, że nie ma obowiązku pracy w tak #!$%@? firmach ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak się daje traktować jak śmieć to co się pracodawcy dziwić ¯\_(ツ)_/¯