Wpis z mikrobloga

#mibox #xiaomi #androidtv #android #technology

Cześć,

czy ktoś ma problem z wykrywaniem pendrive'a po restarcie mi Boxa?

Muszę odłączyć i ponownie podłączyć pamięć flash USB po każdym ponownym uruchomieniu.

Jeśli użyję przycisku „wyłącz” na moim pilocie (powoduje to, że mi Box zasypia, ale tak naprawdę się nie wyłącza), to pendrive jest nadal wykrywany.

Czy to zatem właściwe zachowanie, że mi Box nie wykrywa pendrive'a, jeśli jest podłączony przed startem i musimy go podpiąć dopiero po zakończeniu inicjalizacji mi Boxa?

Problem polega na tym, że wyłączam mi Box za każdym razem razem z moim telewizorem (mi Box jest zasilany z portu USB HDD mojego telewizora), więc kilka razy dziennie i odłączanie / podłączanie pendrive'a staje się naprawdę denerwujące.

Po drugie, jeśli używam tego dysku flash USB jako rozszerzenia pamięci wewnętrznej, nie ma sposobu, aby go wykryć po ponownym uruchomieniu mi Box, więc odłączanie / podłączanie nie działa i muszę sformatować pendrive'a w moim komputerze ...

Prosimy o podzielenie się swoimi uwagami w tej sprawie.

Android wersja: 9

Kernel: 4.9.113

Build: Pl.3409

Z góry dziękuję :)
  • 8
@tajniak13: Fajnie jak byś mógł sprawdzić czy po odłączeniu od zasilania, jak ponownie się uruchamia to czy wykryje pendriva od razu czy będziesz musiał odłączyć i podłączyć ponownie...
@ddjud: OK znalazłem tymczasowe obejście problemu.
Po włączeniu telewizora co równa się uruchomieniu mi boxa wciskam na kilka sekund przycisk wyłączania na pilocie i wykonuję reboot mi boxa, to powoduje że po ponownym uruchomieniu się mi box jest w stanie wykryć pendrive'a. Może nie jest to najwygodniejsze ale działa :)
Widać Mi Box ma problem z niekontrolowanym odcinaniem mu zasilania przez TV, a gdy sam sie uruchamia ponownie to już potrafi