Wpis z mikrobloga

Co może być problemem, że stycznik pompy hydroforowej cały czas włącza się i wyłącza? Kiedy włączam wodę, stycznik cały czas stacze, do tego widać, że woda też leje się co chwilę mocniejszym i słabszym strumieniem. Na manometrze ciśnienie też cały czas skacze, ale jak woda nie leci dłuższy czas, to spada do 0, to samo ale szybciej, jeśli stycznik odłączy się od prądu - ciśnienie spada do 0.

Zawór zwrotny był już wymieniany, więc to bym odrzucił, hydrofor też dopompowywalem już powietrzem. 2 dwóch hydraulików już wymiękło przy tym i nie wiem co mam z tym robić.

Jak będę w domu wrzucę ewentualnie filmik o co chodzi, bo teraz znowu kombinuje na budowie.

Jeśli Mirki z #bialystok znacie kogoś ogarniętego w tych tematach, to też dajcie znać.

#budowadomu #budownictwo #hydraulika
  • 10
Najpierw sprawdz spadek ciśnienia, jeśli zamknołeś zawór za hydroforem i jest spadek ciśnienia to najpewniej uszkodzony zawór zwrotny. Jak ciśnienie stoi a po otwarciu na budynek to spadek ciśnienia to szukać na budynku nieszczelności.
Dzięki, będę szukać rozwiązania problemu może właśnie w tym zaworze zwrotnym. Niby Hydraulik go wymieniał, ale wcześniej montował ten sam, to może po prostu źle montuje.

Jeśli chodzi o dopompowanie, to właśnie tak robiłem.

Jeszcze raz dzięki za rady :)