Wpis z mikrobloga

#polskiepato #rejestrzboczencow

Nic mnie tak nie zniechęca do pracy, jak złodzieje moich tekstów. Raz prawie zrezygnowałam z pisania bloga właśnie ze względu na plagiaty. Wtedy głównym winowajcą był autor podcastu "Dark". Dziś zauważyłam, że on nadal sięga po moje teksty i na nich zarabia. Jest mi straszliwie przykro i nie wiem już co z tym zrobić... Potrzebuję Waszej opinii.

Wrzucam screena komentarza, który dostałam na swoim blogu, pod tym artykułem. Sprawdziłam ten podcast i faktycznie, niektóre zdania żywcem wyjęte z mojego tekstu, niektóre tylko ze zmiennym szykiem lub zmianą słów typu "droga" na "ulica" itp. Chronologia wydarzeń też taka sama. Co o tym myślicie? Oprócz tego, wiele informacji autor podcastu po prostu zmyślił, co zdarza mu się bardzo często. Informacje o dzieciństwie księdza Marcina Ł., które podałam na blogu pochodzą od osoby z jego bliskiego otoczenia, z którą się kontaktowałam. Wszystkie inne, które autor podcastu "Dark" podał są zmyślone i są jego dywagacjami.

To nie pierwszy raz, kiedy autor podcastu "Dark" mnie plagiatuje. Napisałam kiedyś do niego w tej sprawie i usunął jeden materiał. W rozmowie okazało się że on uważa, że to, co w Googlach należy do wszystkich i można z tego czerpać do woli. Nie płaci też za zdjęcia, które kopiuje z gazet. Odniosłam wrażenie, że to albo bardzo młody albo bardzo mało inteligentny człowiek, do tego cwaniak. Na swoim Patronite zarabia od niedawna kilka stów miesięcznie na podpierdzielaniu czyichś prac. Wrzuca swoje filmiki bardzo często, widać, że niewiele czasu zajmuje mu napisanie tekstu i jego nagranie, co jest bardzo dziwne, bo sama dobrze wiem ile mi zajmuje samo zebranie informacji i złożenie je w całościową historie.

Co zrobić? Sprawa sądowa to kupa kasy, chociaż zapewne wygarną mam w kieszeni. Ale czy opłaca się? #pytaniedoeksperta Prześledzę jego wszystkie materiały na YT i napiszę do innych twórców, których okradł z tekstów i zdjęć. Może wspólnie z nimi założę mu sprawę? Co myślicie? Ten podcast o Marcinie Ł. to najprawdopodobniej nie jedyny, który splagiatował z mojego bloga. Widzę, że nagrywał też o małżeństwie M. z Wisznic-Kolonii, o których pisałam i jeździłam tam osobiście zbierać informacje. Fajnie mu, siedzi przed kompem i wszystko ma podane na tacy, a ja się najeżdżę, nadzwonię, wyłażę po sądach... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez takich gagatków odechciewa się wszystkiego, echhh.

#afera #plagiat #truecrime #podcast #kryminalne #kryminalistyka
kvoka - #polskiepato #rejestrzboczencow 

Nic mnie tak nie zniechęca do pracy, jak ...

źródło: comment_16187531424XfBx2BODhcNhMsE7Cot3T.jpg

Pobierz
  • 244
@kvoka: Tak wygląda 90% polskich podcastów kryminalnych. Albo tłumaczenie słowo w słowo podcastów anglojęzycznych, streszczanie programów kryminalnych z lat 90., albo kradzież tekstów z wikipedii albo blogów. Jedynym wartym uwagi podcastem, który robi ogromny research dla swoich materiałów, jest kryminatorium. Reszta podcasterów nadaje się do śmieci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@kvoka: Pierwsze co zrób to zarchiwizuj wszystkie jego plagiaty. Totalnie wszystkie i trzymaj w kilku kopiach. Jeśli gość się dowie, że mu się koło tyłka pali, a tak się może stać dosłownie za kilka godzin to wszystko usunie i będziesz miała poważny problem dowodowy. Zrób to teraz. Będziesz miała przynajmniej możliwości zachowane; niekoniecznie musisz go pozywać. Jednak bez materiału nie będziesz miała jak tego zrobić.

A potem to jazda, sprawa karna
@PositiveRate: Już nagrywam od jakiegoś czasu :) Mam zamiar cały jego YT nagrać, jak skończę nagrywać te podcasty, które powstały na podstawie moich tekstów. Widzę, że jest na tyle leniwy, że nagrywa tylko o sprawach opisanych przez innych, samemu mu się nawet nie chce skleić historii z artykułów z neta, bierze tylko w miarę gotowe i przerabia... Myślę, ze splagiatowanych jest więcej i to też sprawdzę.
A sama nie chcesz tego udostępniać w formie filmików na yt? Bloga usuń, pasożyt straci źródło informacji.


@syluu: Jakbym usunęła bloga, to byłoby to takim małym zwycięstwem plagiatorów. To oni mają być karani, a nie ludzie, których okradają. Kocham pisać, chce być w tym coraz lepsza i nie chce rezygnować z mojego bloga. A podcast też będzie, tylko póki co czasu brak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kvoka: ja polecam konsultacje z prawnikiem. Może znajdziesz kogoś kto weźmie tylko kasę z wygranej. Często pismo z pieczątka prawnika już czyni cuda. Niezależnie od tego bym również zaangażował prokuraturę ale obawiam się że będzie umorzenie (znikoma szkodliwość blabla bla) bo nie będzie się im chciało tego prowadzić. Jeżeli są inne plagiaty bez podania źródła to do prokuratury dawaj wszystko nie tylko to co tobie kradnie. Powodzenia i dawaj znać.
@kvoka Nie trać czasu na wykopie, tylko rób dowody zanim je usunie. Pościągaj wszystkie jego filmy, w których dopuścił się plagiatu. Najlepiej jutro idź do adwokata, który za 15% uzyskanego zadośćuczynienia, zajmie się sprawą. Albo zapłacisz papudze 300 zł i sprawę masz wygraną, chociaż na pieniądze poczekasz pewnie do końca roku. Mimo to nie trać czasu i walcz ze złodziejem