Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do osób znających się na tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy warto robić od razu po szkole uprawnienia na koparko - ładowarkę? I na jakie zarobki mogę liczyć na początek?
Słyszałem że trudno o pracę jako świeżak ale też o tym że na początek 20zł/ h to raczej standard. Może wypowie się ktoś na ten temat, pracujący w zawodzie a nie jakiś random xD Planuję zrobić najpierw te uprawnienia a za rok na tira (21 lat potrzeba). Znajomy ma uprawnienia od 2 lat i na miesiąc ma 5k+ przy budowach dróg, pewnie też delegacje i 10h+ pracy no ale zawsze coś.
#koparka #budowa #uprawnienia #kursy #praca #pracbaza
  • 19
@Zawadiaka18 na drogach czyli #!$%@? dzień w dzień po 12h + co druga sobota pracująca i pewnie często niedziele jak masa idzie więc podziel ilość godzin jaką robi a jest to pewnie w granicsch 300na miesiąc bo tyle tu średnio wychodzi przez te 5k i jeszcze raz się zastanow
@Qbanek1: Nie mówię że ja pójdę do budowy dróg, może być to i budowlanka bo do tego mi bliżej, chodzi bardziej ile taki koparkowy może wyciągnąć na godzinę. Nie będę pracować na koparce do śmierci xD Praca na rok a potem pewnie te tiry a potem może coś innego.
@Zawadiaka18 zakładając że ktoś cię wgl przyjmie na te koparke bez kontaktów i doświadczenia (w co wątpię przy obecnym przesyceniu rynku) jak już to pewnie na "przyuczenie" stać obok koparki za jakieś grosze ze szpadlem w ręku i pół roku obcinać jak ktoś robi
@Qbanek1: Jako całkowicie zielony nie pójdę, poćwiczę trochę na takim sprzęcie bo mam gdzie, no ale to raczej kilka razy a nie nw kilka miesięcy. Koparkowy może iść też na jakieś tartaki albo inne miejsca. Więc myślę że chyba nie głupie zrobić i iść pracować jakiś czas w tym.
@Jason_Stafford: Akurat z teorią nie będzie problemu, pamiętam jak trochę posiedziałem na kat. B i na egzaminie zdałem 40/40 albo ile tam było na maxa, wiem że to nie to samo ale teorię raczej ogarnę. Praktykę załatwię sobie u rodziny bo koparki itp. Chodzi właśnie czy warto to robić z względu na zarobki. Jak mam dostać nw mniej niż 15zł/h to nawet się w to nie pcham tylko czekam rok i
@Zawadiaka18 nie jest tajemnica że zarobki zależą od rejonu i doświadczenia. Myślę że 3-4k na początek to jest norma (chyba że jakieś zadupie/januszex).

Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że na budowach za kompanów będziesz miał panów z memów o nosaczu.
A bez doświadczenia zostają tylko #!$%@? oferty.

Ps. Też zrobiłem papiery i pracowałem okrągłe 4dni w tym zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zawadiaka18 w sumie to trochę przypadek. Long story short. Trafiłem na budowę, gdzie w sumie wszyscy mieli mnie w doopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszego dnia usłyszałem "tam jest koparka, jak ktoś będzie czegoś potrzebował to jedz i mu to zrob". Jesli pamiętasz wiosnę tamtego roku (marzec) to plac budowy przypominał boisko do piłki błotnej. Jeśli wpadłeś to gumofilce były już nie do wyciągnięcia ( ͡° ͜