Wpis z mikrobloga

Tl;dr


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to podwykonawca części do maszyn rolniczych, który zatrudnia prawie 800 osób na samej produkcji, z czego jakieś 500 Ukraińców xD. Oczywiście pracowałem na umowie zlecenie, stawka 20 zł brutto. Praca na trzy zmiany, nadgodziny niepłatne dodatkowo.

Byłem odpowiedzialny razem z takim Wiesławem (człowiek, który od powstania fabryki w 97 pracuje) za to, żeby linie produkcyjne "dobrze szły", za długo żeby o tym pisać. Ogólnie to tylko kilka osób umiało nadzorować linie produkcyjne. Szef Janusz, syn i zięć szefa, Wiesio i ja.

Szef z rodziną w niedzielę wyjechali na wakacje gdzieś daleko do Azji, wrócą po majówce. Produkcja musi iść, dlatego ja z Wisiem do tego momentu dostaliśmy zmiany po 12h, 6 dni w tygodniu xD.

Niestety Wiesio zaczął się źle czuć i wczoraj zabrała go karetka, prawdopodobnie covid. Z tego powodu szef zadzwonili oznajmił mi, że będę miał 24 godzinne dyżury, będę mógł spać w pokoju socjalnym i będę wołany tylko jak trzeba będzie ustawić maszyny, żeby "dobrze szły".

Powiedziałem, że to #!$%@? i rano wysłałem SMS, że się zwalniam. Oczywiście w umowie miałem napisane, że okres wypowiedzenia to miesiąc, ale to umowa zlecenie więc taki zapis się nie liczy xD.

Do tej pory dostałem prawie 100 SMS i drugie tyle nieodebranych telefonów. Fabryka stoi, 300 osób nie ma co robić, a Janusze zapewnie będzie musiał na cito wrócić z wakacji xD

Jak sobie pomyślę ile Janusz będzie musiał zapłacić za przestój fabryki, za pensje pracowników, którzy nie nie robili i za kary umowne to aż mnie w brzuchu skręca ze śmiechu xD.

#praca #pracbaza #januszebiznesu
derton778 - Tl;dr

SPOILER


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to pod...

źródło: comment_1618909589uVSVwBemURJgKWxhtGyZ15.jpg

Pobierz
  • 361
  • Odpowiedz
Z tego powodu szef zadzwonili oznajmił mi, że będę miał 24 godzinne dyżury, będę mógł spać w pokoju socjalnym i będę wołany tylko jak trzeba będzie ustawić maszyny, żeby "dobrze szły".


@derton778: Jak dla mnie, to spoko układ, jest jakiś powód, dla którego się nie zgodziłeś, poza tym żeby zrobić na złość szefowi?
  • Odpowiedz
  • 9
Nie emocjonujcie się wykopki, bo to bait. Pomijam fakt, że 800 osób i Janusz ze szwagrem ogarniają, to się nie dodaje. Spójrzcie na inne wpisy opa.
  • Odpowiedz
@derton778: moment, łączę wątki. Na kilkuset osobowy zakład tylko 5 osób odpowiedzialnych jest za to żeby produkcja "szła", z czego 3 osoby to szef z rodziną którzy sobie pojechali na drugi koniec świata, a dwaj pozostali mają za tą wiedzę płacone 20 PLN brutto?!

XDDDD

Typie, jeśli jesteś na tym stanowisku za tą kasę, to albo jesteś walony na pieniądze przez Janusza, albo te maszyny które masz obsługiwać są tak proste
  • Odpowiedz
palenie mostów to najgorsze co mogłeś zrobić. Będziesz #!$%@?ł na taśmie po 12 godzin, bo z takim wybrykiem nikt cię nie będzie brał poważnie.


@Wuja_Patryk: A kto się o czymkolwiek dowie xd?
  • Odpowiedz
Watek bait, ale pokazuje ile jeszcze nawet w mlodym pokoleniu jest chlopow pańszczyznianych.

Murzyni którzy zostali porwani do Ameryki mieli wiecej szacunku do siebie xD
  • Odpowiedz
@derton778: Typowe wykopki są typowymi wykopkami xD. Miałeś rigcz i tyle. A wykopki tutaj 15k i 30cm najpierw gadają, że trzeba się szanować reee, a później do opa piszą, że jest dzbanem bo nie chciał pracować 24h przez 6 dni xDD. Jesteście głąbami i tyle. Akurat oo za 2k/m na umowie zlecenie miałby odpowiadać za pracę całej firmy, równie dobrze do odpowiedzialności można pociągnąć któregos Ukraińca. Z kim ja tu siedzę
  • Odpowiedz